Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В Україні побудують нову вітроелектростанцію — що відомо

Зазначається, що будівництво ДТЕК запланувала в енергодефіцитному регіоні України

Фото: Pexels

В Україні планують будівництво вітроелектростанції

Фото: Pexels

Україна активно готується до зими 2023-2024 року. Наприклад, наразі енергосистема адаптується до роботи без Каховської ГЕС. Ситуація в енергосистемі залишається непростою, а ввечері може виникати дефіцит потужності. У ці непрості часи найбільша приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України ДТЕК починає підготовку до будівництва нової вітроелектростанції на Полтавщині.

Про це повідомила пресслужба ДТЕК.

Де і для чого побудують нову вітроелектростанцію

"Зміцнюємо енергетичну безпеку України під час війни. Будівництво нового вітрового парку заплановано в Полтавській області, на території Глобинської громади", – йдеться у повідомленні.

У компанії пояснили, що цей регіон є енергодефіцитним, тому саме тут потужна електростанція дуже потрібна.

"Електроенергія з Полтавської вітроелектростанції дасть поштовх для більш стрімкого розвитку регіону", – заявили у ДТЕК.

Чи готова Україна до опалювального сезону

Ми вже писали раніше, що енергосистему України готують до опалювального сезону в умовах війни. Після минулорічних ракетних обстрілів багато об'єктів потребують відновлення. Наразі продовжується "найбільша ремонтна кампанія" за час незалежності, щоб уникнути відключень електроенергії взимку.

Зазначається, що вже зараз відремонтовані п’ять енергоблоків атомних електростанцій. Цей важливо, адже навіть за умови окупації ЗАЕС атомна енергетика є джерелом більше ніж половини електроенергії, яка згенерована в Україні.

Наголошується, що п’ять атомних блоків загальною потужністю 4,4 гігавата відремонтовано та підготовлено повністю до осінньо-зимового періоду, ще чотири вже на фінальній стадії та додадуть Україні 3,4 гігавата.

При цьому відновлення об’єктів генерації відбувається за попередньо узгодженими термінами.

Українцям пояснили, що існує графік, який чітко контролюється, і всі ремонтні роботи проводять в строк, а деякі навіть на випередження. Наприклад, атомна генерація.

Також зазначається, що через російські обстріли минулої зими були пошкоджені близько 24 об’єктів генерації. Плюс численні влучання були у ТЕС і ТЕЦ, які зараз намагаються відновити.

Водночас в уряді прогнозують, що зима може бути легкою лише в одному випадку – якщо обстріли Росії не повторяться. Однак наразі невідомо, яку тактику обере ворог.

Зазначається, що готуються додаткові резерви, які дозволять Україні швидко ремонтувати те обладнання, яке буде виведене з ладу внаслідок ворожих обстрілів.

Раніше ми писали про те, як ДТЕК готується до зими. Також ми пояснювали, що за графіки відключення світла опубліковані на сайті "ДТЕК Київські електромережі".

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.