Деякі військові можуть отримати 100 000 грн допомоги
Для того, щоб підтримувати членів сімей полонених, держава створила низку певних гарантій та пільг для них
Звільнені з полону військовослужбовці
Фото: Володимир Зеленський/Telegram
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, на жаль, деякі військовослужбовці потрапили у полон. Визволені з ворожого полону українські військові мають право на демобілізацію та на отримання грошової допомоги.
Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.
Звільнені з полону мають право на одноразову допомогу у 100 000 гривень. Це стосується як цивільних, так і військовослужбовців.
Для отримання грошової допомоги, спочатку, Комісія встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі вже звільнених з полону осіб.
До неї входять представники державних органів і профільних громадських організацій.
Після доведеного факту здійснюється виплата грошової допомоги.
Також Міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 000 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні.
Як отримати довідку про перебування військовослужбовця у полоні
Довідку про перебування військовослужбовця в полоні видають громадянам України та іноземцям. Для її отримання людина може звертатися особисто або через законного представника чи члена сім’ї в електронному вигляді або прийшовши особисто в установу.
Для отримання довідки необхідно написати заяву та передати її до:
- Міністерства оборони України;
- іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до закону;
- правоохоронного органу чи державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями;
- командира підрозділу ЗСУ;
- іншого утвореного відповідно до закону військового формування чи органу, що належить до складу Сил безпеки й Сил оборони України.
Заява для отримання довідки про перебування військового у полоні може бути написана у довільній формі, але повинна містити: військове (спеціальне) звання (за наявності), прізвище, ім’я, по батькові та адресу електронної пошти, номер телефону, військове формування у штаті якого перебувала особа на момент полону.
Раніше ми писали, хто може отримати підйомну допомогу у ЗСУ. Також ми повідомляли, як змінився розмір виплат одноразової допомоги військовим у разі встановлення інвалідності.
Сподобалась стаття?