Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Тепер точно кінець? У Німеччині вирішили майбутнє "Північного потоку-2"

Тепер сертифікувати "Північний потік-2" точно не вдасться

Фото: Nord-stream.com. Колаж: Pro Гроші

У Німеччині ліквідували компанію, яка займалася сертифікацією "Північних потоків"

Фото: Nord-stream.com. Колаж: Pro Гроші

З 1 січня 2023 року більше не існує німецької компанії Gas for Europe GmbH, яка мала стати власником та оператором 54-кілометрової ділянки російського газопроводу "Північного потоку-2" у Німеччині.

Про це повідомляє німецький портал T-online.

Gas for Europe GmbH була заснована у 2022 році швейцарською компанією Nord Stream 2 AG в рамках сертифікації газопроводу на території Німеччини. Головний офіс Gas for Europe GmbH розташовувався в місті Шверін на півночі країни.

Але сертифікацію російського газопроводу призупинили після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Ліквідація компанії тепер означає, що сертифікувати "Північний потік-2" точно не вдасться, навіть якщо трубопровід полагодять після вибухів або ж якщо суперечності між Росією та Європою через військову агресію зникнуть.

Що за вибухи сталися на "Північних потоках"

Аварія на трьох нитках газопроводу "Північний потік 1/2" сталася наприкінці вересня 2022 року. Вибухи пошкодили магістраль, тому у Балтійське море потрапила велика кількість газу. Правоохоронні органи Німеччини та Швейцарії не повірили у випадковість надзвичайної ситуації та взялися розслідувати справу.

В результаті перевірок вдалося з'ясувати, що розриви спричинила детонація вибухового пристрою. Офіційних звинувачень наразі не висували, адже не знайдені конкретні винуватці вибуху. Але велика кількість офіційних осіб довіряють версії, що пошкодити "Північний потік" могла тільки Росія, у якої для цього було найбільше мотивів.

Зокрема в Офісі президента Володимира Зеленського заявили: диверсія була необхідна Кремлю щоби шантажувати Європи, яка напередодні зими могла залишитися без газу. Як видно, цього не сталося, а шантаж не вдався. Водночас Німеччина не планує ремонтувати магістралі та відновлювати роботу газопроводу за жодних обставин. Раніше вартість ремонту оцінювали щонайменше в 500 мільйонів доларів.

Нові версії

Тим часом президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар нещодавно заявив, що у період з квітня по серпень 2021 року, коли завершувалося будівництво газопроводу, в коридорі газогонів перебувала команда невідомих осіб, які належали до окремих спеціальних частин Військово-морського флоту РФ.

На його думку, "діяльність зведеної групи із 18 російських військових на місці будівництва не відповідала характеру жодних робіт, які б вони могли виконувати там офіційно". Тож незрозуміло, які завдання виконувала команда, та чому цивільні судна демонстрували дивну поведінку. Наприклад, лишалися у місцях дислокації попри шторми, не перетинали кордон з територіальними водами Данії, завершували роботу з появою німецьких суден тощо.

Також нагадаємо, раніше команда аналітиків SpaceKnow отримала у своє розпорядження супутникові знімки, на яких зафіксовані два невідомі кораблі поблизу місця витоку газу за кілька днів до того, як сталася аварія. Вони курсували з відключеними транспондерами, тобто їх не могла відстежити міжнародна система автоматичної ідентифікації. Цікаво, Лише два кораблі з 25-ти, які перебували у цій зоні, не увімкнули систему розпізнавання.

Раніше ми розповідали, що відновлення "Північних потоків" обійдеться у круглу суму. Також ми писали, чому Європа "поставила хрест" на Газпромі

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.