Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Розслаблятися не варто? Українцям натякнули, чи буде світло восени і влітку

В Укренерго зазначають, що енергетики вже працюють над відновлення резервів надійності, які РФ зруйнувала під час повномасштабного вторгнення

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Відключення світла влітку та восени українцям не загрожуть

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні влітку та восени не буде планових відключень світла. Нараз електроенергія в окремих регіонах може зникати лише через погоду або технологічне порушення.

Про це розповів голова правління національної енергетичної компанії Укренерго Володимир Кудрицький.

За його словами, через пошкодження інфраструктурних об'єктів Україні до початку зимового періоду доведеться імпортувати електроенергію. Це вимушений крок для збалансування енергосистеми.

Паралельно з імпортом енергетики активують додаткові потужності на теплових електростанціях та теплоелектроцентралях.

"Це задоволення не з дешевих, проте це значно дешевше, ніж відключати споживачів. Наша основна мета на літо та осінь — не допускати відключення споживачів. Будемо, наскільки можемо, забезпечувати баланс в енергосистемі", — сказав він.

Крім додаткової генерації на газу та імпорту електроенергії, Україна спробує відновити власні резерви надійності, які існували до 24 лютого 2022 року. Це неможливо зробити за декілька тижнів чи декілька місяців, але процес відновлення вже відбувається.

"За цих умов та якщо не буде якихось катастрофічних, неочікуваних подій, ми плануємо пройти і літо, і осінь без відключень. Відключення в мережах обленерго, коли якась лінія виходить з ладу через непогоду чи технологічне порушення, ми не рахуємо, тому що вони не пов'язані з балансом і швидко ліквідуються", — підкреслив Кудрицький.

Як відреагує енергосистема на відсутність Каховської ГЕС

За словами виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, наразі в енергосистемі продовжує відбуватися процес адаптації, також зменшується об'єм води, який потрапляє в Каховське водосховище. Світло у споживачів не зникає завдяки додатковій генерація, яку забезпечують станції. забезпечується станціями, тож наразі це дозволяє не вимикати світло усім споживачам одразу.

"Попри це, у вечірній час може виникати дефіцит, а отже і обмеження. Виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, але ситуація в енергосистемі залишається непростою", – розповів він.

Як платити за світло менше

1 червня українцям встановили новий тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн за кВт-год. Оплачувати нові платіжки доведеться вже у липні, але є спосіб, завдяки якому можна заощадити на комунальних послугах.

Мова про двозонний лічильник, адже нічний тариф, який наполовину менший від денного, ніхто не скасовував.

Якщо ви наразі не користуєтеся двозонним лічильником, але плануєте встановити прилад — звертайтесь до свого оператора мереж. Ще потрібно буде укласти договір з постачальником, алгоритм дій такий:

  • подати заяву про встановлення приладу (в обленерго, надавши паспорт, ІПН і договір з постачальником);
  • отримати новий договір та рахунок;
  • оплатити послугу встановлення;
  • віднести лічильник у РЕМ чи обленерго для параметризації (програмування);
  • чекати до 14 днів, протягом яких відбудеться заміна.

До слова, ми вже розповідали, що в Україні офіційно з'явились перші накопичувачі енергії. Також ми писали, яка країна в ЄС забезпечила 100% споживання зеленою енергетикою.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.