Під замком: як українську енергосистему роблять невразливою до ракет РФ
Українцям розповіли, які зміни відбуваються в енергосистемі вже зараз
Як змінюється енергосистема під час війни
Фото: ДТЕК, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні до наступного опалювального сезону планують децентралізувати генерацію та передачу електрики в країні. Ці зміни дозволять зробити енергосистему стійкішою до можливих ракетних обстрілів з боку Росії.
Про це розповів міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, вже зараз у рамках децентралізації енергосистеми Україна використовує, зокрема, газотурбінні електростанції, які надходять з США. Газотурбінна генерація має з'явитися в тих регіонах, де спостерігається дефіцит потужностей для вироблення струму.
До того ж наша країна планує зосередитись на розвитку зеленої енергетики, яка суттєво допомагає балансувати систему — сонячна та вітрова генерація.
"Також передбачається модернізація системи передачі електроенергії, пошкодженої в результаті російських атак. Відновлення мереж насамперед передбачатиме їхню модернізацію та підвищення рівня захисту в умовах військових викликів", – зазначив Галущенко.
Яка ситуація в енергосистемі зараз
Герман Галущенко вважає, що Україна станом на зараз перемогла Росію в енергетичній битві, але певні ризики для енергосистеми ще залишаються.
"Сьогодні ми маємо профіцит в енергосистемі. Це дає нам відчуття, що ми справді виграли цю енергетичну битву", – сказав він.
Тому, як пояснив міністр, в Україні вже готуються до майбутніх випробувань на "енергетичному фронті".
Чи зростуть для українців тарифи на електроенергію
За інформацією очільника Нацкомісії Костянтина Ущаповського, незабаром в Україні можуть запрацювати нові моделі механізму ринку електроенергії, тому зараз напрацьовуються різні сценарії підвищення тарифів, зокрема й для українців. Він додав, що ті споживачі, які більше споживають, платитимуть за світло "адекватну ціну".
При цьому він зазначив, що незахищеним верствам населення держава надасть субсидії, і для них платежі не підвищуватимуться.
"Ті споживачі, які споживатимуть вище цієї межі й мають можливість платити за електроенергію за фактичними витратами на її виробництво та транспортування, платитимуть адекватну ціну", – сказав він.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, коли в Україні завершиться опалювальний сезон 2022/2023. Також ми писали, чому у деяких регіонах країни можуть запровадити графіки відключень світла і коли.
Сподобалась стаття?