Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Експорт українського газу в Європу можуть відновити, але за однієї умови

Україна припинила експортувати газ та вугілля через повномасштабну війну та воєнний стан

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Україна може відновити експорт газу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Кабінет міністрів може розглянути можливість розблокування експорту газу. Це можливо за умови, якщо в Україні буде забезпечено баланс на газовому ринку, а попит буде низьким.

Про таке заявив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко в інтерв'ю S&P Global Commodity Insights.

Він нагадав, що наразі все ще діє заборона на експорт газу з України.

"Очікують, що уряд ухвалить рішення про її скасування лише в тому разі, якщо баланс газового ринку країни дасть змогу і попит буде досить низьким", – сказав Петренко.

Водночас, він додав, що у цьому питанні важливо проаналізувати ринок газу України та Європи, а також "спостерігати за тенденціями та продовжувати дискусію".

Петренко уточнив, що експорт газу до Європи стане можливим після того, коли в Україні виникне ситуація, що споживання газу буде низьким.

Як відомо, у червні 2022 року Кабінет Міністрів України заборонив експорт газу та вугілля "у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України".

Нафтогаз нарощує видобуток газу

За останні пів року вітчизняне Укргазвидобування запустило одразу 13 потужних свердловин, котрі щодня дають сотні тисяч кубометрів блакитного палива. А деякі з них навіть досягають рекордних значень – 400-500 тисяч кубометрів газу.

Розрахунки показали місячний рекорд проходки свердловин – 32 400 метрів, що є небаченим показником з початку повномасштабної війни в країні. З січня по липень газовики пробурили 157 000 метрів, що також є рекордом останніх 15 років.

Українські газовики продовжують активно шукати нові родовища, оскільки вже видобуті місця поступово виснажуються. Водночас, директор газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" Андрій Охотніков розповів, що, попри війну, вдалося досягнути найвищого рівня видобутку газу, який буде продовжувати зростати.

В Укргазвидобування рініше повідомили, що попри бойові дії, руйнування та втрату частини виробничих об'єктів на сході, компанії за підсумками 2022 року вдалося видобути 2,5 млрд кубометрів природного газу. Обсяги видобутку скоротилися лише на 3%, якщо порівнювати із довоєнним 2021 роком.

Раніше ми писали про те, що російська нафта втрачає покупців. Також ми розповідали, чим російський Газпром погрожує Нафтогазу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.