Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Черговий шантаж ворога — чим російський Газпром погрожує Нафтогазу

Розбиралися, що кажуть у Газпромі на фоні повномасштабної війни та світових антиросійських санкцій

Фото: УНІАН, Інтерфакс, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Газпром погрожує зупинити транзит через Україну

Фото: УНІАН, Інтерфакс, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Росія погрожує припинити транзит газу через Україну. У країна-агресорі роблять такі заяви на тлі повномасштабного вторгнення та світових антиросійських санкцій.

Про це сказав голова правління Газпрому Олексій Міллер, повідомляє російський "Інтерфакс".

Російський чиновник зазначив, що офіційною причиною для подібного рішення з боку агресора можуть стати "спроби Нафтогазу вести арбітражні розгляди з Газпромом, які загрожують введенням санкцій з боку РФ".

Міллер нагадав, що Нафтогаз вже подав багатомільярдний позов до Росії в суди США.

"У разі продовження таких недобросовісних дій Нафтогазу, не можна виключити, що це може призвести до введення санкцій Російською Федерацією. Тоді вже будь-які відносини російських компаній з Нафтогазом будуть просто неможливі", – сказав він.

Міллер також підкреслив, що судовий розгляд проти Газпрому нібито є показником "ворожого ставлення до Росії".

"У таких умовах Газпром вважає, що арбітражний розгляд нелегітимний і участь в процесі безглузда. Надумані спроби Нафтогазу продовжити цей розгляд говорять про його неконструктивне ставлення до організації транзиту російського газу в Європу і в цілому про вороже ставлення до Російської Федерації", – підкреслив Міллер.

Україна планує відмовитися від імпортного газу

Як повідомив керівник компанії Нафтогаз Олексій Чернишов, компанія хоче збільшити видобуток газу на 8%, а приватні компанії, які займаються видобутком ресурсу — на 16%.

"Збільшення внутрішнього виробництва — наша стратегічна мета, і ми маємо займатися цим самі. Це не просто питання бізнесу — це питання виживання та незалежності України", — розповів очільник Нафтогазу.

Чому українці у селах сплачують більше за доставку газу

Як пояснили у Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тариф на розподіл блакитного палива залежить від:

  • кількості споживачів у регіоні;
  • розміру витрат на забезпечення функціонування мережі;
  • специфіки споживання.

Отже, якщо на конкретній ділянці облгазу споживачі активно користуються паливом, то вони платять менше.

Раніше ми писали про те, скільки доведеться платити за газ українцям у липні. Ще ми писали, які секрети Газпрому викрила українська IT-армія.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.