Ціни на нафту суттєво змінилися – що викликає занепокоєння
Аналітики кажуть, що ринки намагаються позбутися страхів, що вищі процентні ставки вплинуть на глобальне зростання і попит на нафту
Ціни на нафту суттєво зросли
У середу, 28 червня, суттєво зросли світові ціни на нафту. Це сталось на тлі більшого, ніж очікувалося, скорочення запасів в США і занепокоєння щодо підвищення процентних ставок.
Про це повідомляє Reuters.
Як змінились ціни на чорне золото
- Ф'ючерси на нафту Brent піднялися на 34 центи, або 0,47%, до 72,60 долара за барель на 06:26 за Гринвічем.
- Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) підвищилися на 26 центів, або 0,38%, до 67,96 долара за барель.
Станом на 12:22 за Києвом ф'ючерси на нафту Brent піднялися до 73,09 долара за барель. Обидва контракти впали приблизно на 2,5% на попередній сесії через сигнали про те, що центральні банки можуть не припинити підвищення процентних ставок.
Як йдеться в матеріалі, запаси сирої нафти впали приблизно на 2,4 мільйона барелів за тиждень, що закінчився 23 червня. Запаси бензину впали приблизно на 2,9 мільйона барелів у порівнянні з позначками в 126 тис. барелів.
Аналітики кажуть, що ринки намагаються позбутися страхів, що вищі процентні ставки вплинуть на глобальне зростання і попит на нафту.
Ембарго на імпорт російської нафти
Обмеження були запроваджені наприкінці минулого року, коли G7 у відповідь на агресію проти України заборонили низку послуг, включаючи судноплавне страхування та торгове фінансування, повʼязані з морськими перевезеннями нафти російського походження. Водночас від ембарго звільняються постачання нафти за ціною $60 за барель і нижче. Аналогічні обмеження для російських нафтопродуктів запрацювали з 5 лютого 2023 року.
Останні два десятиліття приблизно 60% експортних надходжень Росії припадає на виторг від продажу нафтогазових ресурсів. Доходи від продажу нафти й газу в середньому складають понад 40% у структурі федерального бюджету.
Після запровадження санкцій Росія переорієнтувалася на азійський ринок, збільшивши постачання своєї нафти в Китай та Індію. Однак близькосхідні виробники намагаються продавати більше нафти до Європи. Таким чином західні санкції щодо російського палива прискорюють зміну глобальних енергетичних потоків.
Що відбувається з російською нафтою
Після появи ембарго на транспортування ресурсу морським шляхом постачання скоротилися на чверть порівняно з попередніми місяцями.
Детальніше про ситуацію з нафтою Російської Федерації читайте за посиланням.
Що буде з цінами на нафту до кінця 2023 року
За словами аналітиків, світовий ринок нафти різко зріс у середині травня. Сталося це після того, як Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, такі як Росія, погодилися скоротити видобуток.
Як підсумок, у другій половині 2023 року на світовому ринку нафти може виникнути напруженість, що призведе до зростання цін на "чорне золото", каже виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль.
Раніше ми писали, яка країна почне отримувати ще більше російської нафти. Ще ми розповідали, чи вдалося довести причетність РФ до аварій на "Північних потоках".
Сподобалась стаття?