Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Забудьте про черги – як підтвердити трудовий стаж онлайн

Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити її на свій пристрій можна за декілька хвилин

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ви можете зекономити свій час

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Замість того, аби витрачати час та чекати велику чергу для підтвердження трудового стажу, ви можете зробити це онлайн. В системі Пенсійного фонду України зберігаються дані та, починаючи з 2000 року, генерується електронна трудова книжка.

Про це пише "Ти ж юрист".

Відновити втрачену інформацію можна через портал електронних послуг ПФУ. Також ви це можете зробити за допомогою мобільного застосунку для Android та IOS.

Що для цього треба

  • Авторизуватися в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID.
  • Перейти до меню "Комунікації з ПФУ" й вибрати "Запит на отримання електронних документів".
  • З-поміж типів звернення обрати "Витяг з ЕТК", заповнити інші додаткові поля, підписати та направити ваше звернення.

Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити її на свій пристрій можна буде вже за декілька хвилин у розділі "Мої звернення".

Чому люди роками не змінюють роботу

Раніше ми вже писали, чому люди не змінюють досить довго місце роботи. Все це відбувається не лише через гроші, адже сьогодні українцям важливі не тільки матеріальні цінності.

Наприклад, дехто має страх невідомості та змін. Нас завжди лякає щось нове:

  • незнайомий офіс;
  • нові обов’язки;
  • чужий колектив;
  • непривітний директор.

Саме ці наші страхи не дозволяють йти назустріч новим можливостям. Ба більше, вони змушують сотні тисяч людей щодня йти на нелюбу роботу, аби тільки не довелося зустрітися віч-на-віч з їхнім "монстром".

Детальніше про те, чому люди не хочуть змінювати роботу, ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.

Чому роботодавці уникають переселенців

Раніше ми вже писали, що на ринку праці є різні настрої. Деякі роботодавці насторожено ставляться до кандидатів — ВПО, а дехто, навпаки, хоче працевлаштувати саме такого шукача.

Причиною першого варіанту стало те, що є ще невпевнені у місці проживання кандидати. Також є шукачі, які й до періоду повномасштабної війни були безвідповідальними працівниками. Останні своїми діями змусили працедавців упереджено ставитися й до інших кандидатів-переселенців.

Також у період весни-осені 2022 року більшість людей насправді не знали, чи лишаться довго на одному місці. Вони вивчали міста, в яких можуть зупинитися, стабілізуватися.

Виходило, що деякі роботодавці ризикували, адже хотіли допомогти та працевлаштувати людину. А кандидат, пропрацювавши 1-2 місяці, звільнявся, бо змушений був переміщатися або в інше місто, або виїжджати за кордон.

Якщо вас зацікавила ця тема, то більше інформації ви можете прочитати у нашому матеріалі.

Раніше сайт Pro Гроші вже розповідав про те, що суттєво зміниться у працевлаштуванні українців в Ізраїлі у 2023 році. Також ми писали, у чому роботодавцю треба бути обачнішим й за що він може отримати 8 років тюрми.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Колаж: Дар'я Давиденко
Кар'єра

Чи реально заробляти на фрилансі від 1 000 доларів: українець поділився історією успіху

Українець з досвідом у фрилансі розповів, що грає важливу роль при переході з офіційної роботи, і дав поради новачкам, як вийти на стабільний рівень заробітку

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.