Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Замінити російський газ не вдалося: хто платить РФ рублями за блакитне паливо

Країна-агресор все частіше просить, щоб їй платити рублями, адже це допоможе зміцнити російську валюту

Колаж: Pro Гроші

Москва хоче зберегти енергетичний вплив на Європу

Колаж: Pro Гроші

Туреччина платитиме за частину російського газу рублями. Про це країна повідомила ще у вересні. Однак рішення набуло сили після нещодавньої заяви міністра енергетики Туреччини Фатіха Донмеза. За частину газу країна вже заплатила.

Про це пише Reuters.

Чому Росія просить платити рублями

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, західний світ наклав на РФ чимало санкцій. Це призвело до занепаду її економіки.

Саме тому зараз країна-агресор все частіше просить покупців її енергії заплатити рублями, щоб допомогти зміцнити її валюту.

Що таке "газовий хаб"

Раніше ми писали, що під час зустрічі з Ердоганом 13 жовтня Путін заявив, що Туреччина є найбільш надійним маршрутом для доставлення газу до Європейського Союзу і запропонував створити там "газовий хаб".

Західні ЗМІ переконані, що така пропозиція російського диктатора пов'язана з тим, що Москва прагне зберегти свій енергетичний вплив на Європу, одночасно перенаправляючи постачання з балтійського газопроводу "Північний потік", пошкодженого внаслідок вибухів минулого місяця.

Вже за кілька днів президент Туреччини розповів журналістам про плани стосовно створення "газового хабу" на території країни, тим самим підтвердивши, що досягнув домовленостей з Путіним.

Журналісти запитали Ердогана, чи є намір в уряду підтримати ідею Володимира Путіна щодо будівництва на території Туреччини нового газопроводу, яким би відбувалося постачання ресурсу до країн Європи.

Зі слів Реджепа Таїпа Ердогана, він уже дав доручення Міністерству енергетики та природних ресурсів, аби там розробили концепцію створення майбутнього "газового хабу". Тобто він прислухався до Путіна, який ще раніше говорив про свій намір продавати газ Європі через Туреччину.

Ердоган запропонував місце, яке вважає найбільш відповідним для будівництва мережі. На його думку, зручним є регіон Трак'я на північному заході країни. Це не є остаточним рішенням, для його прийняття будуть залучені кваліфіковані фахівці, які розроблять план відповідно до особливостей навколишнього середовища.

Раніше ми писали, що Ердоган під час зустрічі з Путіним запропонував йому продовжити дію "зернової угоди". Також ми розповідали про те, що Газпром знову погрожує зупинити поставки російського газу в ЄС.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.