Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Всі обмеження знято? За яких умов Україна відновить експорт електроенергії

З'ясувалось, які два фактори впливають на можливість експорту електроенергії до Євросоюзу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Попри війну Україна може поновити імпорт електроенергії

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У нашій країні зняли всі обмеження з постачання електроенергії для споживачів, окрім прифронтових територій, де через постійні ворожі обстріли вкрай складно відновити інфраструктуру.

Про це повідомив радник прем'єр-міністра України та член наглядової ради Укренерго Юрій Бойко.

Через зняття мережевих обмежень були створені передумови для відкриття експорту електроенергії.

"У межах ідеології, що першочергово має бути забезпечений електроенергією внутрішній споживач, а вже потім відкритий експорт, зняття обмежень можна вважати передумовою для скасування відповідної заборони", – наголосив Бойко.

Він зазначив, що є два фактори, які дозволять відновити експорт української електроенергії до Європи — юридичний та фізичний.

"По-перше, має бути виданий відповідний наказ Міністерства енергетики, який скасовує заборону, схвалену в жовтні 2022 року після масованих ракетних обстрілів з боку російських терористів. По-друге — це наявність надлишкової потужності в системі та можливості її передати", – наголосив Юрій Бойко.

Як пояснив радник прем'єр-міністра, у березні в енергосистемі спостерігався профіцит, особливо у "денні" години, а стабільний баланс зберігався в інший час доби.

Чому енергосистема почала стабільно працювати?

Раніше ми вже писали, що українська енергосистема почала стабільно працювати завдяки міжнародній підтримці. Це один з основних факторів, завдяки якому в України наразі бездефіцитний режим.

Також на стабільність роботи енергосистеми вплинули:

  • ефективна робота ППО;
  • введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;
  • аномально тепла зима, яка дозволила не включати додатковий електрообігрів;
  • підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;
  • сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.

Надалі робота української енергосистеми усе одно залежатиме від дій російських окупантів. Адже ворог може будь-коли обстріляти об'єкти енергоінфраструктури.

Це означає, що у разі масованої ракетної атаки енергетикам знову доведеться запровадити графіки відключень. Але зараз українська енергосистема не відчуває дефіциту.

Також раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що найважчий період для критичної інфраструктури нашої країни вже позаду.

"Можемо констатувати, що найважчий період вже минув. Ми витримали російський енергетичний терор і забезпечили тепло у будинках українців", — пояснив він.

Також керівник уряду зазначив, що Україні вдалося виграти "битву за світло".

Раніше сайт Pro Гроші зазначав, як експорт електроенергії впливає на тарифи. Також ми розповідали, чому Україна хоче відмовитися від газу з-за кордону. Детальніше про стан української енергосистеми ви можете прочитати у нашому матеріалі за посиланням.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.