Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Шмигаль розповів, чому Росія більше не загрожує українській енергосистемі

За словами Дениса Шмигаля, в Україні вже модернізують вітчизняну енергосистему

Фото: Facebook, ДТЕК, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Україна витримала енергетичний терор

Фото: Facebook, ДТЕК, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Російській Федерації в ході повномасштабної війни так і не вдалося паралізувати роботу української енергосистеми, тож найважчий період для критичної інфраструктури нашої країни вже минув.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Можемо констатувати, що найважчий період вже минув. Ми витримали російський енергетичний терор і забезпечили тепло у будинках українців", — пояснив він.

Також керівник уряду зазначив, що Україні вдалося виграти "битву за світло", адже Росія, попри усі намагання, не занурила нашу країну у повну темряву.

"Вже 17 днів поспіль в енергетичній мережі немає дефіциту потужності й найближчим часом не прогнозується за відсутності масованих атак РФ", — підкреслив Денис Шмигаль.

За словами політика, вже зараз в Україні відбувається модернізація енергетичної системи, яка в найближчому майбутньому, попри бойові дії, збільшуватиме потужності.

"Ми не просто відновимо втрачене, а й модернізуємо, децентралізуємо та убезпечимо нашу енергосистему", — запевнив Денис Шмигаль.

Чому енергосистема почала стабільно працювати?

Як пояснив міністр енергетики Герман Галущенко, це стало можливим завдяки міжнародній підтримці. Це один з основних факторів, завдяки якому енергосистема країни працює у бездефіцитному режимі.

Ще на стабільність роботи енергосистеми вплинули:

  • ефективна робота ППО;
  • введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;
  • аномально тепла зима, яка дозволила не включати додатковий електрообігрів;
  • підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;
  • сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.

Надалі робота української енергосистеми усе одно залежатиме від дій російських окупантів, які знову можуть обстріляти об'єкти енергоінфраструктури.

Це означає, що у разі масованої ракетної атаки енергетикам знову доведеться запровадити графіки відключень. Але зараз українська енергосистема майже не відчуває дефіциту електроенергії.

Раніше ми розповідали, чи зміняться тарифи на електроенергію найближчим часом. Також ми писали, чому Україна хоче відмовитися від газу з-за кордону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.