Ситуація зі світлом 3 березня: як пошкодження на енерговузлах вплинуть на графіки
Енергетики попередили про можливість відключень через пошкодження на деяких енерговузлах
Ситуація зі світлом 3 березня
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
На п'ятницю, 3 березня, Укренерго не надавало обмежень споживання електроенергії.
Про це повідомила пресслужба компанії.
У яких регіонах не вимикатимуть світло
За словами енергетиків, світло 3 березня не вимикатимуть у наступних областях:
- Києві та області;
- Одеській;
- Дніпропетровській.
"Однак внаслідок пошкодження мереж "Укренерго" в деяких енерговузлах можливі відключення за графіком, якщо буде зростати споживання електроенергії", – уточнили в компанії.
Чому енергосистема почала стабільно працювати?
Раніше ми вже писали, що українська енергосистема почала стабільно працювати завдяки міжнародній підтримці. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Це один з основних факторів, завдяки якому в України наразі бездефіцитний режим.
Ще на стабільність роботи енергосистеми вплинули:
- ефективна робота ППО;
- введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;
- аномально тепла зима, яка дозволила не включати додатковий електрообігрів;
- підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;
- сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.
Надалі робота української енергосистеми усе одно залежатиме від дій російських окупантів. Адже ворог може будь-коли обстріляти об'єкти енергоінфраструктури.
Це означає, що у разі масованої ракетної атаки енергетикам знову доведеться запровадити графіки відключень. Але зараз українська енергосистема майже не відчуває дефіциту електроенергії.
Як далі працюватиме українська енергосистема
У Росії ще є запаси ракет, тож ворог і надалі намагатиметься руйнувати енергосистему нашої країни. За словами голови правління Укренерго Володимира Кудрицького, через цю загрозу ситуація зі світлом у нашій країні може змінитися у будь-який момент.
До того ж в Україні досі є регіони з серйозно пошкодженими мережами, тож туди взагалі неможливо доставити 100% електроенергії, яка необхідна споживачам.
"Тому займаємося паралельно відновленням електромереж для того, щоб такі "вузькі" місця усунути", – розповів Володимир Кудрицький.
Чому платіжки ростуть попри відключення світла?
Як ми раніше писали, все через підвищене споживання, або відкладене. Коли дають світло, українці одразу починають вмикати всі побутові прилади в домі.
Звідси виникає різкий стрибок споживання, який компенсує той час, коли електроенергії не було. Так економія під час відключення зводиться нанівець чи навіть перевищує стандартні обсяги, тож і показники лічильника стають більшими.
Раніше ми писали про те, якою буде ситуація зі світлом в четвер, 2 березня. Також сайт Pro Гроші розповідав, чому Україна хоче відмовитися від газу з-за кордону.
Сподобалась стаття?