Змусять платити більше? Українцям озвучили рішення щодо тарифів на світло
Розповідаємо, чи зміняться тарифи на електроенергію для деяких українців
Що буде з тарифами на електроенергію в Україні
Фото: УНІАН.Колаж: Pro Гроші
Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила перенести питання підвищення тарифів на електроенергію на ринках "на добу на перед", балансувальному та внутрішньодобовому. Мова йде про ціну для підприємств.
Про це повідомив очільник комісії Костянтин Ущаповський.
Він пояснив, що дані, які були надані для перегляду цін, виявилися неактуальними. Тому рішення про перегляд тарифі на електроенергію перенесли на невідомі терміни.
"Зважаючи на те, на енергогенеруючі компанії ТЕС не було покладено спеціальних обов'язків, рівні граничних цін, які були визначені за результатами відкритих обговорень, втратили свою актуальність", – зазначається у повідомленні.
Як могли змінитися тарифи
Планувалося, що комісія погодить такі ціни на електроенергію:
- за години максимального навантаження – з 4000 до 4952 грн за МВт/годину;
- за години мінімального навантаження — з 2000 до 2476 грн за МВт/год.
Скільки за світло платять побутові споживачі
Станом на лютий 2023 року для українців діють наступні тарифи:
- 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год – для домогосподарств, які споживають до 250 кВт-год (включно) на місяць;
- 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год – для домогосподарств, які споживають понад 250 кВт-год (включно) на місяць.
Для колективних побутових споживачів та гуртожитків (за весь обсяг споживання) тариф на електроенергію становить 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-годину.
Додамо, що відповідні ціни були встановлені Кабміном ще у жовтні 2021 року, їх досі не переглядали через війну.
Реформа сфери ЖКГ
Відомо, що влада обирає один із варіантів реформування сфери комунальних послуг та системи субсидування. Але після реформи тарифи для населення на деякі комунальні послуги, ймовірно, зростуть.
За словами заступника голови ОП Ростислава Шурми, серед пропозицій – повноцінна монетизація субсидій, коли споживачі будуть платити справедливу ціну, але держава виплачуватиме їм компенсацію.
"Найближчими місяцями буде доопрацьовано рішення, але основні вступні повинні бути такими: пересічні громадяни, які потребують допомоги, не повинні постраждати, держава повинна адресно їм допомагати", – додав Ростислав Шурма.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, скільки українці заборгували за комуналку. Також ми писали, хто з українців може отримати 50% знижку на оплату комунальних послуг.
Сподобалась стаття?