Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

"Північні потоки" випустили в атмосферу чимало газу: скільки витекло тонн

Через пошкодження газопроводів зросла ціна на блакитне паливо у Європі, а дорогий газ менш доступний домогосподарствам та малому бізнесу

Колаж: Pro Гроші

Наразі невідомо, що спричинило аварії

Колаж: Pro Гроші

Внаслідок кількох вибухів газопроводи "Північний потік – 1" та "Північний потік – 2" випустили в море, а потім і в атмосферу, суттєвий обсяг природного газу. На 90% ця газова суміш складається з метану.

Про це пише Forbes Russia.

В атмосферу потрапило від 115 000 т до 300 000 т газу. За оцінкою фахівців Програми ООН з довкілля, викид метану внаслідок пошкодження "Північних потоків" можна вважати катастрофічним — це найбільша аварія на газопровідних системах за всю історію.

Також саме через ці аварії зросла ціна на блакитне паливо у Європі, а дорогий газ менш доступний домогосподарствам та малому бізнесу.

Яка причина підриву?

Раніше ми писали, що основною причиною підриву потоків є можливість оголошення форс-мажору. Все для того, аби уникнути оплати величезних неустойок. Газпром не виконує своїх зобов’язань щодо постачання газу за довгостроковими контрактами.

"Усі ці розмови про те, що трубопровід повністю зруйнований корозією, – нісенітниця. Після ремонту його, ймовірно, не використовуватимуть протягом 50 років, як планувалося, а лише протягом 40 або 30 років. Але ви можете повернути їх до ладу", – повідомив ексголова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Що відомо про витік газу

У понеділок, 26 вересня, стався витік газу з російського газопроводу "Північний потік-2". Пізніше повідомлялося про ще два ушкодження на "Північному потоці-1".

Спершу про аварію на газопроводі Nord Stream повідомила влада Данії, яка заборонила судам наближатися до острова Борнгольм, біля якого вночі 26 вересня і з’явилася пробоїна.

Наразі невідомо, що спричинило розрив. Європейський Союз не відкидає можливість, що за витіканням газу стоїть Росія, яка вчинила спробу саботажу та ушкодження енергетичної інфраструктури. Існує ймовірність, що труби, де зафіксували витіки, можуть залишитися назавжди непридатними для використання.

Європа пообіцяла розслідувати інцидент. Вже відомо, що поблизу місця аварії знаходилися російські військові кораблі та підводні човни. Якщо з’ясується, що за актом саботажу дійсно стоїть РФ, державу очікують жорсткі відповіді.

Раніше сайт Pro Гроші писав, який газопровід щойно відкрили у Польщі, і розповідав, коли Європа зможе повністю замінити поставки блакитного палива з Російської Федерації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.