Пертурбації під час війни: уряд вирішив звільнити директора Укроборонпрому
Розповідаємо, які зміни хоче провести уряд у держконцерні "Укроборонпром"
Укроборонпромом незабаром керуватиме новий начальник
Фото: УНІАН, Facebook. Колаж: Pro Гроші
У керівництві ДК "Укроборонпром" незабаром відбудуться кадрові зміни. Так, зокрема, новим очільником підприємства, замість Юрія Гусєва, має стати Герман Сметанін.
За інформацією видання Forbes, його кандидатуру затвердив Кабмін України 26 червня. Раніше Сметанін обіймав посаду генерального директора ДП "Завод імені Малишева", що у Харкові, та має 9 років виробничого досвіду.
Водночас в Укроборонпромі журналістам не підтвердили, але й не спростували інформацію щодо нового керівника.
"Я згідна вірити документам, особливо під час повномасштабної війни", – сказала речниця держконцерну Наталія Сад.
При цьому вона додала, що документів щодо призначення нового очільника відомство ще не отримувало. Зазначимо, що наразі Укроборонпром очолює Юрій Гусєв, він керує підприємством з 2020 року.
Чому звільняють Юрія Гусєва?
Як пише Європейська правда, головна причина звільнення – провал ракетної програми, яку координував особисто Гусєв.
"Є ще "дрон на 1000 кілометрів", але його ніхто не може знайти, де він і хто його випускає. А президент запитує: "Де ракети? Де дрони?", – розповів журналістам співрозмовник ОП.
Український дрон на 1 000 км: що про нього відомо
Перша фотографія українського дрона з'явилася ще торік восени. Тоді в "Укроборонпромі" розповіли, що спеціалісти вже випробували "пташку" в повітрі.
Відомо, що безпілотний літальний апарат можна використовувати для різних завдань, наприклад ля ураження цілей чи коригування вогню.
Співробітництво "Укроборонпрома" з НАТО
У березні цього року "Укроборонпром" разом із країною-членом НАТО почав займатися виробництвом 125-мм снарядів для танкової гармати.
Це вже другий боєприпас, виробництво якого підприємства концерну розгорнули у тісному партнерстві з країною НАТО за кордоном.
Це уже п'ятий тип боєприпасів, який виробляється "Укроборонпромом". Загалом наша країна вперше за часи незалежності розгорнула власне виробництво таких боєприпасів:
- мінометних мін калібру 82-мм та 120-мм;
- артилерійських снарядів 122-мм та 152-мм до систем ствольної артилерії.
- З міркувань безпеки виробництво боєприпасів розгорнули за кордоном.
Цікаво, що через війну увесь процес виробництва боєприпасів відбувається за кордоном.
Раніше ми розповідали про нового очільника компанії "Нафтогаз" та чому там взагалі відбулася ротація. Також ми писали, які зміни для військових в Україні відбудуться незабаром.
Сподобалась стаття?