Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Одна з країн ЄС більше не отримує нафту РФ — хто прийняв зміни

У Росії залишилося небагато покупців ресурсу, які не бояться накликати на себе додаткові санкції

Фото: УНІАН, DEPOSITPHOTOS. Колаж: Pro Гроші

Росії не щастить з експортом нафти

Фото: УНІАН, DEPOSITPHOTOS. Колаж: Pro Гроші

Німеччина більше не отримує російську нафту по трубопроводу. Зміни відбулися з 1 січня 2023 року.

Про це повідомляє Федеральний уряд Німеччини.

"Ще один важливий крок на шляху до кліматичного та кризового постачання енергії", – йдеться у повідомленні.

Уряд Німеччини також зазначає, що раніше 55% всього імпорту газу, 50% імпорту вугілля та 35% імпорту нафти до країни припадало саме на Росію.

Що відбувається з нафтою РФ

Раніше ми писали, що Росії не щастить з експортом не тільки газу, але й нафти. Після введення ембарго на транспортування ресурсу морським шляхом постачання скоротилися на чверть порівняно з попередніми місяцями.

Компанія Kpler, яка досліджує сировинні товари, визначила, який об’єм нафти Росія транспортувала у грудні. Цей показник становить 2,5 мільйони барелів, що на 22% менше, ніж у листопаді. Причин скорочення постачання є кілька.

Перша – ембарго на російську нафту та встановлення цінового обмеження за барель, які почали діяти 5 грудня поточного року. Санкції запровадили Європейський Союз, країни "Великої сімки" та Австралія. Ці заборони стають на заваді перевезенню нафтопродуктів морським шляхом до третіх країн.

У Росії залишилося небагато покупців ресурсу, які не бояться накликати на себе додаткові санкції. Йдеться про Туреччину, Індію, Болгарію та Китай. Інші постійні імпортери не хочуть зіткнутися з незадоволенням з боку ЄС та G7, тож поступово скорочують постачання. Плюс на завантаження суден вплинула зимова погода, яка у грудні забезпечила громадян порівняно високою середньою температурою. Через теплу погоду попит на нафту слабший навіть серед держав, які продовжують її купувати.

Нагадаємо, що у відповідь на санкції Заходу президент Росії Володимир Путін образився та підписав указ-відповідь про заборону продавати нафту країнам, які у контракті використовуватимуть механізм фіксації граничної ціни. Заборона набере чинності 1 лютого 2023 року і триватиме до 1 липня.

Щоб обійти обмеження, необхідно буде отримати спеціальний дозвіл російського диктатора. Звісно, це ще раз вдарить по експорту нафтопродуктів і скоротить постачання навіть до країн, які ще сьогодні дозволяють собі співпрацювати з Росією.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що станеться з російською нафтою одразу після ембарго. Також ми повідомляли, що Кремль готує "план помсти" за нафтові санкції.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.