Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Німеччина націоналізувала найбільшого імпортера російського газу – як це врятує країну

Розповідаємо, як Німеччина намагається врятувати свої комунальні підприємства під час кризи

Фото: "Нафтогаз", Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Німеччина націоналізувала компанію Uniper

Фото: "Нафтогаз", Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Німеччина націоналізувала основного імпортеру російського газу в країну – компанію Uniper. Це сталося після того, як корпорацію не змогла втримати на плаву навіть багатомільярдна фінансова допомога.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Зазначається, що це сталося і після того, як диктатор Володимир Путін оголосив "часткову військову мобілізацію", що призвело до стрибку цін на нафту.

Раніше у ФРН погодились викупити частку у німецькому імпортері газу, яка належить фінській компанії Fortum, що стало останньою спробою для збереження світла та опалення в країні під час цього опалювального сезону.

Своєю купівлею частки Fortum Німеччина стала власником близько 99% акцій Uniper, тобто фактично націоналізувала її. За даними самої компанії, угода передбачає вливання капіталу у розмірі 8 млрд євро.

Навіщо потрібні ці кроки?

Цьогоріч через дії Росії, а саме скорочення постачання блакитного палива у відповідь на санкції, ціни на газ злетіли до рекордних показників. Це призвело до збільшення сум у платіжках європейських споживачів та боротьби комунальних підприємств із нестачею ліквідності.

Після ранкового оголошення Путіном мобілізації, ціни на "чорне золото" підскочили на понад 2%, а це потягнула за собою ще більші побоювання.

"Дії (російські – Ред.) можуть призвести до закликів до більш агресивних дій проти росії щодо санкцій з боку Заходу", - вважає голова відділу досліджень сировинних товарів в ING Уоррен Паттерсон.

Націоналізуючи такі підприємства та вкладаючи у них великі гроші, уряд намагається врятувати їх під час найсильнішої енергетичної кризи.

Підготовка до зими

У список заходів для залякування Європи на цей раз увійшла зупинка трубопроводу "Північний потік". "Газпром" припинив роботу труби аргументуючи це несправністю однієї з турбін.

Однак жоден фахівець у це не повірив, а країни ЄС не повелися на черговий газовий шантаж.

Попри зупинку важливої артерії, Німеччині вдалося заповнити свої газові сховища на понад 90%.

Процес відбувається із перевиконанням плану, оскільки сховища країни мають бути заповнені мінімум на 95% до 1 листопада 2022 року.

Раніше ми писали, на скільки Росії вистачить нафти і газу і розповідали, що відбувається з цінами на блакитне паливо перед початком опалювального сезону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.