Газпром усі покинули: як Україна спільно з Європою переграли російського монополіста
Перші контракти у рамках спільної купівлі газу країни ЄС планують погодити влітку 2023 року

Україна домовилася з ЄС про спільні закупки газу
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Україна приєднається до платформи країн-членів Європейського Союзу, які спільно купують газ. Це дозволить нашій країні для наступної зими додатково закупити 2 млрд кубометрів газу.
Про це повідомила єврокомісарка Євросоюзу з питань енергетики Кадрі Сімсон у четвер, 9 березня.
"Ми інтегрували Україну в платформу спільних закупівель газу, щоби допомогти країні отримати 2 млрд кубометрів додаткового газу", – розповіла вона.
Перші контракти у рамках спільної купівлі газу країни ЄС планують погодити влітку 2023 року.
Вона зазначила, що додатковий об'єм газу для України вже замовлений в рамках спільної платформи ЄС із закупівлі палива.
"Я думаю, що це не є таємницею, що понад власне виробництво газу, Україна може потребувати ще до 2 мільярдів кубометрів газу для безпечного проходження зими. У нас є можливість закупити цей обсяг в рамках спільного замовлення ЄС", — підкреслила Кадрі Сімсон.
Україна планує відмовитися від імпортного газу
Як повідомив керівник компанії Нафтогаз Олексій Чернишов, компанія хоче збільшити видобуток газу на 8%, а приватні компанії, які займаються видобутком ресурсу — на 16%.
"Збільшення внутрішнього виробництва — наша стратегічна мета, і ми маємо займатися цим самі. Це не просто питання бізнесу — це питання виживання та незалежності України", — розповів очільник Нафтогазу.
Чому українці у селах сплачують більше за доставку газу
Як пояснили у Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тариф на розподіл блакитного палива залежить від:
- кількості споживачів у регіоні;
- розміру витрат на забезпечення функціонування мережі;
- специфіки споживання.
Отже, якщо на конкретній ділянці облгазу споживачі активно користуються паливом, то вони платять менше.
Через це у великих містах тариф менший, ніж у малонаселених областях, де газопроводи тягнуться сотні кілометрів у відносно невеликі села.
Раніше ми розповідали, коли в Україні планують завершити опалювальний сезон. Ще ми писали, які секрети Газпрому викрила українська IT-армія.
Сподобалась стаття?