Україна розірвала важливу угоду з Білоруссю: що це означає
Розірвання цієї угоди дозволить припинити застосування норм, встановлених у цьому документі
За постанову проголосували 304 депутати
Колаж: Pro Гроші
Україна більше не виконуватиме умов угоди з Білоруссю про уникнення подвійного оподаткування. Вона діяла з 1994 року. Документ про це розірвала Верховна Рада.
Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Розірвання цієї угоди дозволить припинити застосування норм, встановлених у цьому документі. Чому це важливо для України:
бюджет країни, яка підтримує Росію у війні проти України, не отримуватиме додаткового фінансування завдяки наданню Україною пільгових умов оподаткування для резидентів Республіки Білорусь, які здійснюють діяльність в Україні. Тепер до всіх доходів резидентів Білорусі, отриманих із джерел в Україні, застосовуватимуть загальну оподатковувану ставку у розмірі 15% замість пільгової ставки 10% на відсотки;
український бюджет не втрачатиме грошей від нарахування податку, сплаченого в Білорусі резидентами України, які здійснюють діяльність у цій країні;
Україна більше не виконує взяті на себе зобов'язання щодо обміну інформацією з фіскальних питань з Республікою Білорусь.
За відповідну постанову №0170 проголосували 304 депутати, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Бізнес поступово виходить з Росії
Якщо в Україні світові компанії поступово починають відновлювати свою роботу, то в Росії та Білорусі все більше бізнесу йде з ринку.
Так, компанія H&M вирішила згорнути бізнес у Білорусі. Магазини шведського бренду одягу не працюють у країні з початку березня.
Нещодавно власник мережі закладів швидкого харчування KFC заявив, що виходить з Росії та продає свій бізнес компанії Smart Service Ltd, якою керує один з існуючих там франчайзі KFC.
Новий власник відповідатиме за ребрендинг ресторанів на концепції, відмінні від Yum, і збереження співробітників компанії.
Yum заявив, що після транзакції припинить будь-яку корпоративну присутність у Росії.
Вихід великих автокомпаній з РФ
За останній місяць кілька великих автовиробників оголосили про вихід з Росії. Так, тиждень тому японський автомобільний бренд Infiniti заявив, що йде з російського ринку.
У кінці жовтня автовиробник Ford Motor Company оголосив про вихід із російського ринку. Компанія Ford заявила, що завершила угоду з продажу своїх 49% акцій російського спільного підприємства Sollers Ford за "номінальну" ціну, яка не розголошується.
Перед цим компанія Mercedes-Benz також заявила, що піде з російського ринку та продасть акції своїх промислових і фінансових дочірніх компаній місцевому інвестору. До цього продали свої активи та покинули Росію Renault і Nissan. Свій завод в Росії також закрила Toyota.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як деокупація Херсона вплине на економіку України. Також ми розповідали, коли очікувати на повний крах Газпрому.
Сподобалась стаття?