Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ситуація стає напруженою: чи готуватися водіям до дефіциту пального

Попит на пальне стрімко зростає, а ресурси в той час стають обмеженими

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Що впливатиме на дефіцит топлива

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Наразі в Україні стрімко зростає попит на всі марки нафтопродуктів, зокрема на бензин. Ситуація стає напруженішою, адже обсяги пропозицій продукту обмежені. Проте говорити про дефіцит пального ще зарано.

Про це повідомляють українські трейдери для енергетичного кореспондента Enkorr.

"На цю мить ресурсу вистачає, проте ситуація з наповненням ринку в подальші місяці може бути складною через нестачу пального за кордоном", — каже один з опитаних трейдерів.

З чим пов'язаний брак пального

Збільшення попиту на всі види пального пов'язують з такими причинами:

  • Активне використання генераторів.

    Учасники ринку вважають, що глобальним чинником зростання попиту є збільшення парку генераторів через відключення електрики та їх активне використання.
  • Переформатування роботи найбільших роздрібних мереж країни – Привату й Укрнафти.

    За даними одного зі співрозмовників Enkorr, тиск на гуртовий ринок також здійснювала Укрнафта, яка після "націоналізації" втратила постачальника пального у вигляді групи Приват. На користь цієї інформації говорить зникнення з вільного продажу на заправках Укрнафти бензинів.

Актуальні ціни на пальне

За даними Консалтингової групи А-95 станом на 21 листопада 2022 року, середні ціни на пальне по Україні наступні:

  • Бензин А-95 преміум –50,65 грн/л;
  • Бензин А-95 – 50, 26 грн/л;
  • Бензин А-92 – 49,33 грн/л;
  • Дизельне паливо – 54,37 грн/л;
  • Газ авто­мобільний – 28,64 грн/л.

Який бензин найкраще використовувати взимку

Експлуатуючи автомобіль взимку, водіям щороку доводиться замислюватися про нюанси, коли температура опускається значно нижче за нуль. Зокрема виникає питання, який бензин краще використовувати й чи потрібно взагалі змінювати його вид.

У коментарі для сайту Pro Гроші директор компанії "Шипленд", яка є імпортером нафтопродуктів в Україну, Микита Нікулін зазначив, що поняття літнього чи зимового бензину не існує.

Якщо говорити саме про якість бензину, як літнього чи зимового, такого поняття немає. Таке є тільки щодо дизеля, тому що до його складу входять елементи, які мають властивості замерзати, кристалізуватися і тому за певних температур дизель перетворюється з рідини на "желе", – зазначив Нікулін.

Деякі водії іноді переходять з А-92 на А-95. Річ у тім, що А-95 має вище октанове число – тобто він легший до займання. Але загалом температурний режим ніяк не впливає на властивість будь-якого виду бензину змінювати агрегатний стан.

Деякі водії, у яких автомобілі старих років випуску, початку 2000-х чи 90-х, переходять на інший бензин. Але це більше звички із Радянського Союзу. Є люди, які вважають, що якщо ти переходиш узимку на кращий бензин, то умовно машині теж буде краще, – пояснив експерт.

Він зазначив, що у таких діях логіки немає. Є певні технічні вимоги автомобіля. Бензин А-95 – це середньостатистичне пальне, яке підходить більшій частині двигунів. Сучасніші двигуни вимагають вже 98 бензин, деякі навіть 100.

Раніше сайт Pro Гроші писав, які ціни на пальне у 2023 році прогнозує Нацбанк. Також ми розповідали, як обрати генератор на випадок відключення світла.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.