Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

ПДР одні для всіх? За що водіям електросамокатів загрожують штрафи до 17 тисяч гривень

Розбирались, які нові правила запровадили для власників електросамокатів та моноколес та за що доведеться платити штрафи

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Максимальний штраф для власників електросамокатів - 17 тисяч грн

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні моноколеса та електросамокати офіційно визнані транспортними засобами. Відповідно, до їхніх водіїв тепер поширюються штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Про це йде мова в законопроєкті 8172, який вже набув чинності.

Максимальний штраф для власників електросамокатів становить 17 000 грн – за водіння у нетверезому стані.

Відповідно до цього закону самокати, моноколеса та велосипеди з електродвигуном вважаються легким або низькошвидкісним персональним електричним ТЗ, якщо відповідають таким критеріям:

  • мають електродвигун до 1000 Вт;
  • їхня максимальна конструктивна швидкість становить до 50 км/год.

У випадку, якщо таке ТЗ може пересуватися зі швидкістю понад 50 км/год, воно вже прирівнюється до мотоциклу.

Таким чином, до водіїв самокатів та моноколес будуть застосовуватись ті ж правила та штрафи, як і для інших водіїв.

Як каратимуть за крадіжку ТЗ

До того ж крадіжка моноколеса чи самокату кваліфікуватиметься як незаконне заволодіння транспортним засобом за статтею 289 ККУ з обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на такий самий строк.

Які штрафи за відсутність водійських прав

  • У випадку, якщо водій не може надати водійське посвідчення патрульним або свідоцтво про реєстрацію ТЗ, то він має сплатити штраф у розмірі 425 грн.
  • Стандартний штраф за керування авто без водійських прав – 3 400 грн. Причому цю суму має сплатити також і людина-власник ТЗ.
  • Якщо водієві тимчасово заборонено керувати автомобілем, його можуть позбавити водійських прав на термін від 3 до 6 місяців. Але якщо водій знову сяде за кермо без прав або в період тимчасової заборони – йому випишуть штраф у 20 400 грн.

За що виписують найбільший штраф

У тому випадку, якщо водій вдруге перебуватиме за кермом автівки без прав, йому доведеться сплатити вже чималу суму — 40,8 тис. грн.

Водночас, якщо категорія транспортного засобу не відповідає зазначеній у посвідченні, це також кваліфікується як правопорушення — у такому випадку передбачений штраф у розмірі 3 400 грн.

Яке ще є популярне покарання для водіїв

Раніше ми вже розповідали про те, що часто власники автомобілів порушують заборонуперетину подвійної суцільної лінії. Наприклад, аби скоротити шлях і швидше доїхати до місця призначення. Втім це може створити аварійну ситуацію, тому карається штрафами. Водночас є винятки, коли перетин не вважається порушенням, тож адміністративна відповідальність скасовується.

Загалом існують такі штрафи:

  • 340 грн – за порушення вимог розмітки;
  • 1 445 грн або позбавлення прав на термін від 6 місяців до року – за створення аварійної ситуації.

Покарання не застосовують до водіїв, які перетнули подвійну суцільну лінію через погану видимість розмітки, наприклад, якщо її присипало снігом. Також штраф не випишуть у разі уникнення аварійної ситуації завдяки перетину лінії. Порушити ПДР дозволяється медикам, рятувальникам і правоохоронцям під час виконання екстреного завдання.

Також сайт Pro Гроші зазначав, що в Україні хочуть змінити принцип складання іспиту в автошколах. Ми писали, що для водіїв в Україні знову готують зміни та розповідали, як незабаром можна буде реєструвати авто.

google Pro Гроші в Instagram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.