У Кремлі сьогодні свято? Яке рішення ЄС змусить росіян почуватися безкарними
На думку Володимира Зеленського, світ ніяк не може наважитись перемогти енергетичну залежність від Росії
Європа домовилась обмежити ціни на нафту
Фото: Unsplush. Колаж: Pro Гроші
Президент Володимир Зеленський оцінив можливе рішення країн Європейського Союзу про стелю цін на російську нафту.
Текст заяви опублікований на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.
Рішення ЄС: що відомо
У суботу, 3 грудня, Рада Європейського Союзу вирішила встановити граничну ціну на нафту, що експортується з Росії, на рівні 60 доларів за барель.
Як зауважив Володимир Зеленський, така ціна є цілком комфортною для бюджету держави-терориста.
"Росія вже завдала колосальних збитків усім країнам світу свідомою дестабілізацією енергоринку. А світ ніяк не може наважитися на її справжнє енергетичне роззброєння. Це слабка позиція", — заявив Володимир Зеленський.
Також президент вважає, що вже незабаром міжнародному товариству доведеться шукати нові інструменти впливу на Росію, яка навряд чи зупинить свою агресію проти України, а можливо й розширить її на інші країни.
"Логіка очевидна: якщо обмеження ціни на російську нафту — 60 доларів, замість, наприклад, 30, про які говорили, зокрема, Польща та країни Балтії, то російський бюджет отримає на рік близько 100 мільярдів доларів. Ці гроші підуть не тільки на війну і не тільки на подальше спонсорування Росією інших, інших терористичних режимів та організацій", — підкреслив президент.
Які умови для обмеження нафти запропонував ЄС
У офіційній заяві на сайті Європейської ради зазначено, що рівень обмеження на сиру нафту, нафтові масла та масла, отримані з бітумінозних матеріалів з РФ, почнуть діяти з 5 грудня цього року.
Для танкерів, які перевозять сиру нафту походженням з Росії, придбану та завантажену до 5 грудня 2022 року та розвантажену у порту призначення до 19 грудня, буде діяти перехідний період строком 45 днів.
Зауважимо також, що 5 грудня планується запровадження ембарго на закупівлю російської нафти. Завдяки санкціям, доходи до державного бюджету країни-агресора повинні значно скоротитися. Як варіант, РФ може використати лазівки при постачанні ресурсів, наприклад, приховуючи істинного виробника.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, чому у Великій Британії арештували одного із найбагатших громадян Росії. Також ми писали, чи вдасться РФ лишити Україну без газу взимку.
Сподобалась стаття?