Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Щоб нічого не згоріло: як користуватися технікою після віялових відключень

Одночасні ввімкнення усіх приладів у квартирі призведуть до перевантаження системи

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українцям рекомендують не вмикати одночасно побутові прилади після віялових відключень

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українці, після місяця періодичних ракетних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, віялових відключень – як планових, так і екстрених – стали експертами у правильному розподілі електроенергії в оселі.

Про це пише видання UBR.

Але досі трапляються випадки, коли після відновлення електропостачання мешканці будинків одночасно умикають у мережу всю техніку та прилади у домі. Це погана практика, яка здатна перевантажити енергетичну систему та вивести її з ладу. Або, що гірше для громадян, побутова техніка може зламатися.

Як розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, "у момент включення електрики напруга може бути не 220 Вольт, а набагато вищою: техніка, розрахована на нормальну напругу, наражається на ризик і може згоріти".

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надало детальну інструкцію, як правильно вмикати прилади після стабілізаційних відключень, щоб не зашкодити техніці. Особливу увагу слід приділити чайнику, пральній машині, бойлеру та електроплитці, оскільки вони вважаються найбільш енергоємними.

Що робити для збереження приладів

По-перше, рекомендується витягнути з розеток всі прилади в оселі, коли трапляються відключення електрики. Не забувайте натискати на вимикач, щоб лампочки не були підключені до мережі. Бажано користуватися функцією запланованого ввімкнення: якщо техніка має таймер, наведіть його на запуск в нічний час (з 00:00 до 06:00).

Є зворотна потреба – автоматичне відключення приладів від мережі, коли відбувається небезпечний стрибок напруги. Це робить реле: його бажано поставити окремо на кожен побутовий прилад, щоб не переживати конкретно за холодильник, бойлер чи телевізор, коли мережа барахлитиме. Адже збільшення навантаження у системі (коли електроенергія присутня) здатне призвести до пошкодження техніки від напруги.

Старайтеся одразу не подавати енергію в електродвигуни та помпові станції, краще зачекати 20-30 хвилин після подачі електрики і лише тоді вмикати їх. Ці установки дають високе навантаження, тож одночасне підключення спричинить стрибок у мережі.

Власникам малого та середнього бізнесу, підприємцям рекомендується відмовитися від зовнішнього освітлення фасадів, офісів, ресторанів, торгових центрів. Вдень цього взагалі не потрібно вмикати, а ввечері краще зачекати деякий час, щоб мережа встигла урівноважитися.

Нагадаємо, що з 31 жовтня в Україні хотіли відмовитися від аварійних відключень та повністю перейти на планові. Проте здійснення масованої ракетної атаки вранці у понеділок, яка знову пошкодила чимало об’єктів критичної інфраструктури та залишила безліч населених пунктів без світла й води, змусило владу скасувати графіки і повернутися до попереднього алгоритму відновлення системи.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що на Україну чекає екологічна катастрофа. Також ми повідомляли, що у Києві після ракетних ударів виникли проблеми з мобільним зв'язком.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.