Росія провокує енергетичну кризу ще в одній країні – хто подає до суду на Газпром
Російського монополіста звинувачують у тому, що він не виконує свої зобов'язання за контрактом

На Газпром подають до суду
Колаж: Pro Гроші
Молдова подасть до суду позов на російського монополіста Газпром за провокування енергетичної кризи.
Про це повідомив в інтерв'ю Deutsche Welle міністр інфраструктури Молдови Андрей Спину.
Наразі молдовські юристи вже готують деталі звернення. Зокрема, в ньому йтиметься про невиконання російським монополістом зобов'язань за контрактом.
"Газпром винен у тому, що ми змушені закуповувати газ та електроенергію на міжнародному ринку. І ми готуємося подати до суду позов на концерн за невиконання контракту. Також ми вимагатимемо компенсації збитків, бо з їхньої вини ми змушені перенаправляти кошти, брати кредити", – пояснив Спину.
Він додав, що протягом останніх років російський Газпром втратив репутацію надійного партнера та робить "все, що заманеться".
"В останні роки вони показали, що здатні на все. І якщо ви запитаєте мене, що ще може зробити Газпром, то я не зможу відповісти. Вони перекрили газ болгарам, італійцям, німцям, в Україну, відключили Польщу та Фінляндію", – додав Спину.
Також він відкинув критику російського президента Володимира Путіна, який висловив невдоволення тим, що Молдова зберігає частину закупленого газу в Україні.
"Ми можемо зберігати куплений газ будь-де. Не Путіну нам вказувати", – додав міністр.
Звинувачення Газпрому в бік Молдови
Російський Газпром періодично погрожує Молдові скоротити постачання газу нібито через те, що газ, який призначений для неї, "осідає" в Україні. Однак міністр інфраструктури й регіонального розвитку Молдови Андрей Спину запевняє, що такі звинувачення є необґрунтованими.
"Газпром у звичному для нас стилі недружньо погрожує нам подальшим скороченням постачання газу. Україну та Молдову звинувачують у неправді", – заявив він.
Міністр також додав, що обсяги газу, про які Газпром говорить як про залишки в Україні, це заощадження і запаси Молдови, які зберігаються в сховищах в Україні. У сховищах наразі знаходиться понад 200 млн кубометрів газу.
"Весь газ, який поставляється на правий берег, ми оплачуємо і будемо оплачувати, тож нехай і тут буде зрозуміло, що ці обсяги повністю оплачені нашою державою", – пояснив Спину.
Раніше ми писали про те, що у Молдові почалися масові відключення світла після обстрілів РФ. Також ми розповідали, як у Молдові впала російська ракета.
Сподобалась стаття?