Ціни на нафту в напруженні? Як "безлад" у США впливає на ситуацію
З'ясовували, які світові ціни на "чорне золото" встановлені наприкінці робочого тижня та що відбувається в США
Ціни на нафту 26 травня
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Наприкінці тижня, 26 травня, світові ціни на нафту продовжили знижуватися. Як і раніше, ситуація на ринку залишається невизначеною через проблеми з державним боргом США.
Про це повідомляє enkorr.
Ціни на "чорне золото" 26 травня
- вартість липневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:17 становить $76,01 за барель, що на $0,25 (0,33%) нижче за ціну на момент закриття попередньої сесії. У четвер ці контракти здешевшали на $2,1 (2,7%), до $76,26 за барель;
- ціна ф'ючерсів на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася на цей час на $0,1 (0,14%), до $71,73 за барель. За підсумками попередньої сесії, вартість контрактів знизилася на $2,51 (3,4%), до $71,83 за барель.
Trading Economics зазначає, що обидві марки навряд чи сильно зміняться у вартості за підсумками тижня.
"Безлад навколо перемовин про стелю держборгу, які пішли на "додатковий час", змушує побоюватися дефолту, – заявив аналітик Price Futures Group Філ Флінн, чиї слова наводить MarketWatch. – Ці побоювання відволікають нафтовий ринок від дефіциту пропозиції, що затаївся, який може завдати економіці більше збитків, ніж дефолт Сполучених Штатів", — пише видання.
Яка ситуація в США
Зазначається, що Міністерство торгівлі США 24 травня покращило оцінку зростання економіки країни у першому кварталі до 1,3% у перерахунку на річні темпи з раніше оголошених 1,1%. Експерти не очікували на перегляд даних. Для порівняння: за підсумками четвертого кварталу 2022 року зростання ВВП становило 2,6%.
Що було з цінами минулого тижня
Минулого тижня ціни на обидва нафтові зразки зросли приблизно на 2%, що стало їх першим тижневим приростом за п'ять тижнів після того, як лісові пожежі призвели до припинення поставок сирої нафти в Альберті, Канада.
За словами аналітиків Goldman Sachs та JP Morgan, наслідки добровільного скорочення видобутку Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзників, включаючи Росію (ОПЕК+), також відчуваються після набуття чинності цього місяця.
Загальний обсяг експорту сирої нафти та нафтопродуктів групи скоротився на 1,7 млн барелів на добу до 16 травня, повідомив JP Morgan, додавши, що експорт російської нафти, ймовірно, впаде до кінця травня.
Якими будуть ціни на нафту до кінця 2023 року
Аналітики зазначають, що ринок нафти різко зріс два тижні тому після того, як Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, такі як Росія, погодилися скоротити видобуток.
У результаті у другій половині 2023 року на світовому ринку нафти може виникнути напруженість, що призведе до зростання цін на "чорне золото", вважає виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль.
Ми також писали про те, що РФ збільшить експорт нафти ще до однієї країни. Крім того, сайт Pro Гроші зазначав, що в Кремлі вигадали, як помститися світові за обмеження цін на нафту.
Сподобалась стаття?