Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Захистіть свої гроші: чому банківські картки українців можуть раптово заблокувати

В Україні фінустанови можуть заблокувати рахунки громадян через порушення певних вимог, про які знають не всі

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть залишитися без грошей

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Іноді українці можуть зіткнутися з блокуванням карток. Насправді існує безліч причин, чому банки так роблять. Однак варто їх знати, аби у найвідповідальніший момент не залишитися без грошей.

Про це пише Finance.ua.

Фінмоніторинг

Банки можуть заблокувати рахунки через порушення вимог внутрішнього банківського фінансового моніторингу. Кожна фінустанова має спеціальну службу, яка відстежує, які саме операції клієнти проводять за картками.

Виходить, якщо ви постійно розраховуєтеся за товари та послуги, то це навряд чи зацікавить службу. Але якщо карту часто поповнюють готівкою, або, навпаки, постійно знімають її, то спеціалісти можуть запідозрити клієнта у відмиванні грошей.

Якщо сума оборотів по вашій карті перевищує 400 тис. грн на місяць, то у вас можуть попросити надати документи про походження цих грошей. Також служба може зацікавитись вами, якщо ви часто відправляєте кошти за кордон або отримує грошові перекази звідти.

Нетипові операції

Системи банків відстежують, які операції найчастіше проводить клієнт. Це допомагає для того, аби захистити ваші гроші від розкрадання шахраями у разі нетипової операції.

Наприклад, якщо тривалий час клієнт не використовував кредитку, а тут з неї різко намагаються зняти велику суму або ж збільшити кредитний ліміт. Тоді банк може заблокувати карту, а після цього перетелефонувати клієнту, щоб уточнити, чи саме він здійснює операцію.

Рішення виконавчої служби

Банк може заблокувати картку, якщо щодо клієнта є рішення суду. Наприклад, у випадку, коли є примусове стягнення аліментів з неплатника або навіть штрафу за порушення правил дорожнього руху.

Втім, це все залежить від банку. Наприклад, ПриватБанк та monobank завжди виконують ці рішення і миттєво блокують рахунки. Але є фінустанови, які не керуються цими правилами. А тому ви можете поповнювати рахунок, але заплатити за щось у вас все одно не вийде.

Безплатне користування новим сервісом ПриватБанку

Раніше ми розповідали, що українські підприємці можуть взяти участь у тест-драйві нової інноваційної "Торгової платформи", запущеної ПриватБанком для спрощення операцій з обміном валюти. Представникам бізнесу дадуть безплатний доступ до всіх можливостей сервісу протягом трьох місяців.

Користувачі платформи зможуть:

  • слідкувати за курсами валют онлайн;

  • проводити валютно-обмінні операції за ринковим курсом;

  • брати участь у торговельних сесіях з 9:30 до 16:00;

  • цілодобово створювати заявки;

  • швидко переказувати кошти на актуальний рахунок;

  • купувати й продавати валюту за вигіднішим курсом і з меншою комісією, збільшуючи обсяги операцій.

Більше читайте тут.

Раніше сайт Pro Гроші писав про неочікуване обмеження ПриватБанку та розповідав, що потрібно знати про картку Юніора. Також ми повідомляли, у якому разі банк має повернути кошти, вкрадені з картки.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.