Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Як гроші можуть нашкодити стосункам: топ-3 руйнівних фінансових питань

Розповідаємо, через які грошові проблеми стосунки з рідними людьми та друзями можуть різко погіршитися

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

3 фінансові причини, які можуть призвести до розриву стосунків

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

У стосунках із коханою людиною чи друзями періодично можуть виникати фінансові ситуації, які призводять до численних розбіжностей, суперечок і невдоволення. Гроші – досить нестабільна тема, яку не варто обходити стороною. На жаль, деякі питання здатні зруйнувати стосунки між людьми, особливо якщо постають регулярно. Водночас можна мінімізувати негативні наслідки.

Сайт Pro Гроші розповідає, які 3 фінансові суперечки заважають будувати тривалі, міцні стосунки.

Друзі з дорогими смаками


Чи не в кожної людини траплялися випадки, коли компанія друзів вирішує разом поїсти в закладі. І якщо серед присутніх є люди з більшими фінансовими можливостями, вони пропонують відвідати дороге кафе чи навіть ресторан, де чашка чаю коштує в кілька разів дорожче від середньої ціни по місту.

Водночас у вас немає достатньо грошей на ситний обід в подібному закладі. Відмовитися незручно, а замовити найдешевшу позицію в меню – взагалі соромно. Ще гірше, коли після відвідування ви платите не за своє замовлення, а ділите чек між усіма.

Не маючи звички розкидатися грошима, ви не мусите ходити в дорогі заклади, якщо так захотіли друзі. Спробуйте пояснити, що звикли заощаджувати фінанси, тому не маєте змоги витрачати великі суми на їжу. Або ж одразу встановлюйте правило: кожен платить за себе.

Невідповідність пріоритетів витрат


Прямий шлях до сварки між парою чи подружжям – коли одна людина витрачає гроші на речі, які інша вважає непотрібними. Особливо негативно ситуація відіб’ється на стосунках, якщо ведеться спільний бюджет. І неважливо, про що мова: їжу, одяг, косметику, хобі, гаджети тощо. Хтось у парі обов’язково вважатиме покупки нераціональними.

Такого роду суперечкам можна легко запобігти за допомогою окремих грошових фондів. Переконавшись, що в кожної особи є власні кошти для задоволення індивідуальних потреб, можна не хвилюватися за спільний бюджет.

Ситуація стане набагато складнішою, коли пріоритети великих витрат розставлені неправильно. Тобто, якщо ви та партнер не здатні домовитися, скільки витрачати на освіту, кар’єру, автомобілі та ін. В таких випадках наявність окремих коштів не вирішить проблему. Але буде сенс обговорити пріоритети витрат і знайти спільну мову, аби не зруйнувати стосунки остаточно.

Позичання грошей


Третя незручна ситуація – друг або член сім’ї просить позичити гроші. Для когось це не буде проблемою, але часто люди мовчки засуджують кожен фінансовий вибір того, кому дали кошти, в очікування повернення. Також не виключено, що вам буде неприємно давати якусь суму, але ви не зможете відмовити через родинні/дружні зв’язки.

Найкращий спосіб придушити суперечки про позики в зародку – це заздалегідь визначити чіткі очікування. Встановіть часові рамки, за які позичальник не може вийти, якщо хоче зберегти позитивні стосунки. Якщо ви не в змозі позичити гроші – через фінансове становище чи емоційний стан – так і скажіть.

А найкраще – поставтеся до ситуації як до офіційної позики. Тобто укладіть письмовий договір з умовами погашення, відсотками в разі прострочення платежу. Звісно, звучить досить цинічно, адже мова про кохану людину чи друга. Але повірте, такий підхід мінімізує сварки на ґрунті фінансів.

Де не можна зберігати готівку


Раніше ми розповідали, в яких місцях краще не ховати готівкові заощадження. Мова про прикмети, але ж багато українців щиро вірять у деякі народні припущення. Тож аби не залишитися без копійки в кишені, зверніть увагу на перелік місць:

  • коридор;
  • спальня;
  • ванна.

Там невигідно зберігати фінанси через непідходящу енергетику приміщення. Наприклад, у коридорі завжди багато негативної енергії сторонніх людей. У спальні – надто спокійна та мирна аура, через що гроші не будуть примножуватися, адже перебуватимуть у "сплячці". У ванній кімнаті постійно тече вода, тож і кошти можуть "витекти" з дому.

Деякі прикмети стосуються заборони витрачати зарплату в перший день чи тиждень після отримання. Більше про них читайте в нашому матеріалі.

Раніше сайт Pro Гроші писав, як досить просто заощадити чималу суму. Також ми повідомляли, що фінансова подушка має бути в кожного та розповідали, як правильно сформувати заощадження.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.