Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Соціальні виплати: на які суми можуть розраховувати українці у листопаді

Важливо пам'ятати, що розміри соціальних виплат можуть змінюватися з часом, тому варто відстежувати оновлення законодавства та інформацію від відповідних державних органів

Фото: УНІАН

Розповідаємо, які розміри соцвиплат отримуватимуть українці в листопаді

Фото: УНІАН

У листопаді українців чекають певні зміни, які стосуються соціальних виплат. Для деяких громадян це може стати приємною новиною, оскільки вони отримають додаткові надбавки.

Сайт Pro Гроші розповідає, на які соціальні виплати можуть розраховувати українці в листопаді.

Пенсії

Зміни у розмірі пенсій відбудуться лише у 2024 році. В листопаді українці зможуть розраховувати лише на щомісячні надбавки за віком, які становлять:

  • від 70 до 74 років включно – 300 грн;
  • від 75 до 79 років включно – 496 грн;
  • від 80 років – 570 грн.

Зазначимо, що 2024 році планується впровадити бальну систему нарахування пенсій, яка зменшить різницю у розмірах виплат між людьми однієї професії, які вийшли на пенсію в різні роки. Середній розмір пенсії зросте до 6 000 грн, замість поточних 5 350 грн.

Виплати пенсіонерам від ООН

У листопаді ООН надасть додаткові кошти пенсіонерам у прифронтових зонах, якщо вони відповідають певним категоріям. Розмір доплати визначається як різниця між 3 000 грн та сумою пенсії, але не може бути менше ніж 100 грн.

Наприклад, якщо пенсія складає 2 500 грн, то пенсіонер отримає доплату в розмірі 500 грн. Ця допомога буде надаватися до кінця 2023 року. Пенсіонери зі складу ВПО, яким не враховуються пенсії, не виплачені за попередні періоди, можуть отримати виплату у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 2 093 грн.

Допомога переселенцям

З 1 листопада в Україні почали діяти нові правила грошової підтримки для переселенців. Вони стосуються лише нових заявників і передбачають, що кошти надаються одній особі з родини для всіх її членів. Розмір виплат залишився без змін:

  • 3 000 грн на дитину та осіб з інвалідністю;
  • 2 000 грн для інших категорій людей.

Виплати на дітей

На грошову допомогу можуть розраховувати одинокі матері, усиновлювачі, якщо в документах про народження відсутні записи про батька (матір). Розмір допомоги визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям складає:

  • діти до 6 років – 2 272 грн;
  • діти від 6 до 18 років – 2 833 грн;
  • студенти стаціонару віком від 18 до 23 років – 2 684 грн.

Компенсація за знищене житло

1 листопада в Україні розпочалася програма компенсацій за повністю зруйноване під час війни житло в рамках державної програми "єВідновлення". Програма надає два види компенсації:

  • сертифікат для придбання нового житла (квартири чи будинку) у будь-якому населеному пункті;
  • грошові виплати для самостійного відбудовування: можна отримати або сертифікат, або кошти на будівництво.

Компенсація у розмірі до 200 тис. грн надається для житла, яке було зруйноване під час бойових дій після 24 лютого 2022 року, визнане непридатним для життя після оцінки комісією та розташоване на неокупованій території до початку повномасштабної війни. Заяву може подавати власник житла.

Для отримання компенсації потрібно подати заяву про зруйновану нерухомість в "Дії", подати заяву про виплату, отримати сертифікат та укласти угоду з продавцем нового житла.

Раніше ми повідомляли, як зміняться виплати пенсіонерів з інвалідністю. Також ми писали, що потрібно знати, аби не залишитися без пенсії.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.