Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

ПриватБанк, Сенс Банк, Ощадбанк – головні зміни для клієнтів у липні

Розповідаємо про головні події в банківському секторі, що сталися протягом липня, та які змусили українців як зрадіти, так і засмутитися

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Головні події у банківському секторі, що відбулися впродовж липня 2023 року

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Липень був насиченим гучними банківськими подіями. Фінансові установи вражали клієнтів нововведеннями, мета яких – спростити обслуговування. Але трапилися і несподівані події, зокрема націоналізації Сенс Банку та купівля його державою в особі Міністерства фінансів. Іншими словами, є що згадати та обговорити.

Сайт Pro Гроші розповідає про головні зміни у банківському секторі, що відбулися протягом липня 2023 року.

Зміст
1.Запрацював стандарт CRS
2.Зміни облікової ставки
3.Сенс Банк став державним
4.Ощадбанк не проводитиме ідентифікацію
5.Відсутність комісії за платежі
6.Швидкі перекази з-за кордону

Запрацював стандарт CRS

З 1 липня України приєдналася до єдиного стандарту автоматичного обміну податковою інформацією між країнами. Тепер всі банківські установи повинні ділитися даними щодо фінансових рахунків податкових резидентів (фізичних та юридичних осіб) інших країн. Так само їм за запитом відправлятимуть інформацію про рахунки українців, які знаходяться за кордоном.

Передбачається, що це допоможе зробити податкову систему більш прозорою. Плюс стандарт CRS – ефективний інструмент для контролю своєчасного та правильного декларування доходів, отриманих за межами країн. Його застосування збільшить випадки виявлення незадекларованих доходів, що корисно в боротьбі з ухиленням від сплати податків.

Перший обмін інформацією відбудеться у 2024 році за звітний період 2023 року.

Зміни облікової ставки

З 28 липня облікова ставка в Україні становитиме 22% замість 25%. Таке рішення прийняло правління Нацбанку з огляду на сповільнення інфляції та стійку ситуацію на валютному ринку. За словами глави НБУ Андрія Пишного, зниження показника допоможе забезпечити курсову стійкість, пом’якшити валютні обмеження і швидше перейти до більш гнучкого обмінного курсу.

Зауважимо, ці зміни буквально вирішують, яка вартість гривні в економіці. Плюс відповідно до розміру облікової ставки банки встановлюватимуть відсотки за вкладами та позиками. Тобто чим вищий показник, тим дорожче для населення обходяться ці банківські послуги в національній валюті.

Сенс Банк став державним

Національний банк вивів з ринку системно важливу банківську установу 20 липня та звернувся до Міністерства фінансів з проханням долучитися до процесу. Як результат – вже через кілька днів Сенс Банк став державним. Його викупили у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за символічну суму – 1 грн.

Передбачається, що націоналізація сприятиме захисту інтересів вкладників і гарантуватиме для них фінансову стабільність. До речі, їхнім коштам нічого не загрожує. Свого часу (18 грудня 2016 року) через це пройшов ПриватБанк, і він досі залишається одним з найпотужніших в Україні.

Керуватиме державним Сенс Банком колишній глава управління Універсал Банку Дмитро Кузьмін. Зауважимо, раніше фінустанова належала підсанкційним особам, пов’язаним з Росією – Михайлу Фрідману, Пьотру Авену та Андрію Косогову.

Ощадбанк не проводитиме ідентифікацію

У вересні Ощадбанк мав розпочати процедуру фізичної ідентифікації пенсіонерів, які отримують допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи. Для цього було необхідно персонально з’явитися у будь-яке відділення фінустанови. Але через кілька днів, зрозумівши, що реалізувати задумане дуже складно, прийняли рішення відтермінувати ідентифікацію.

Про це повідомили представники Мінреінтеграції. За результатами засідання Координаційного штабу з питань ВПО 14 липня постановили:

  • продовжити термін для фізичної ідентифікації в Ощадбанку для отримувачів пенсій з-поміж ВПО до кінця січня 2024 року;
  • одержувачі соціальної допомоги на проживання можуть взагалі не проходити процедуру, оскільки для них з 1 серпня термін виплат обмежать до пів року.

Відсутність комісії за платежі

Клієнти ПриватБанку можуть користуватися мобільним додатком "Термінал". Це інструмент для підприємців, який перетворюється в переносний POS-термінал у кишені. З його допомогою приймають оплати за товари та послуги.

Українці, які встановлять застосунок на свій гаджет і зареєструються в "Терміналі" до 15 серпня, зможуть не платити комісію за надходження коштів на рахунок. Стандартний відсоток за еквайринг становить 1,3%.

Автоматично послуга запрацює після прийняття першого платежу. Для цього треба:

  • знайти "Термінал" в Google Play Store;
  • завантажити на смартфон, ввести номер телефону продавця, увійти за допомогою пароля з SMS;
  • зареєструвати свій магазин;
  • отримати перші гроші від клієнта за допомогою платіжної картки чи телефону з технологією NFC.

Швидкі перекази з-за кордону

Користувачі мають змогу миттєво надсилати міжнародні перекази в Україну через мобільний додаток ZEN.com і систему PrivatMoney. До 18 жовтня відсутня плата за послугу, отже можна зекономити на комісії. Для створення транзакції потрібно виконати такий порядок дій:

  • встановити ZEN.com на смартфон і зареєструватися;
  • вибрати валюту (доступні євро та долари);
  • ввести реквізити одержувача (номер картки чи IBAN-рахунок);
  • встановити у розділі "Тип переказу" PrivatMoney;
  • підтвердити операцію.

Завдяки кооперації між ПриватБанком і фінтех-сервісом ZEN.com можна швидко відправляти валюту і фінансово підтримувати близьких і родичів в Україні.

Раніше сайт Pro Гроші писав про перекази на карту та розповідав, які суми можуть викликати підозри банку у 2023 році. Також ми повідомляли, де українцям краще зберігати свої заощадження під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.