Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Водій може "влетіти на штраф" за "неіснуюче" порушення: про що треба знати

Юристи уточнили, чому не варто платити штраф за тріщина на лобовому склі та скільки днів надається для оскарження постанови

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

На оскарження штрафу дається 10 днів

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Деякі штрафи для українських водіїв є неправомірними. Але якщо платити та не оскаржувати їх, то ви автоматично погоджуєтеся з "порушенням". І наступного разу можете навіть лишитися без водійського посвідчення.

Про це розповів "Дорожній адвокат".

Експерти кажуть, що до юристів останнім часом почали все частіше звертатися водії, на яких склали постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за наявність тріщин на вітровому склі транспортного засобу.

При виявленні такого дефекту на "лобовусі" поліцейські виписують протоколи про складення адмінвідповідальності на підставі ч. 1. ст. 121 КУпАП.

Штрафують за "порушення" на мінімальну суму – 340 грн, мотивуючи статтею про керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими експлуатація ТЗ заборонена.

Чому такий штраф незаконний

Юристи кажуть, що вказана стаття Кодексу не передбачає штраф саме за тріщину на лобовому склі, і в Правилах дорожнього руху нема такого пункту в переліку технічних несправностей, з якими не можна їздити.

Отже такі дії щодо водіїв є протиправними і водії мають повне право їх оскаржувати.

Якщо не оскаржити – що буде далі

Деякі кермувальники вважають простішим заплатити 340 гривень, адже це невеликі гроші порівняно із затратою часу, сил та нервів на оскарження.

Проте юристи кажуть, якщо ви сплатили, ви автоматично погодилися, що порушили закон, тож при наступній зупинці ви можете потрапити під санкцію цієї ж статті КУпАП, але вже за ч. 4. Вона, своєю чергою, передбачає штраф 850-1700 грн "з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб".

На оскарження постанови надається 10 днів від моменту її отримання.

Покарання для автогонщиків

Як ми писали раніше, в Україні хочуть штрафувати автолюбителів, які їздять на автівках з перевищенням рівня шуму. За словами голови фракції Слуга народу Давида Арахамії, їздити на таких автівках заборонять у межах населених пунктів.

Крім того, за експлуатацію транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму, хочуть запровадити адміністративну відповідальність. А саме:

  • за перше порушення – штраф у розмірі 17 000 грн.;
  • за повторне порушення – 34 000 гривень з позбавлення прав до шести місяців.

Раніше ми пояснювали, як правильно реєструвати автомобіль з-за кордону. Також ми писали, про які штрафи потрібно знати водіям електросамокатів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.