Скільки коштують послуги евакуатора в Україні — ціни у вересні 2023 року
Розповідаємо, скільки доведеться заплатити водіям, яким доведеться скористатися послугами евакуатора
Водії, у яких під час подорожі зламалася автівка, можуть скористатися послугами евакуатора
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Від проблем з автівками просто посеред дороги не застрахований ніхто. І навіть інший водій, який зупинився біля вашого зламаного автомобіля може й не допомогти, та й не у всіх у багажнику є потрібний набір інструментів для будь-якого ремонту. До того ж крім інструменту необхідно мати досвід та специфічні знання. Тому у разі аварії чи серйозних технічних ушкоджень водії часто користуються послугами евакуатора, який допоможе доставити автівку до найближчої майстерні.
Редакція сайту Pro Гроші вирішила розповісти, скільки коштують послуги евакуатора в Україні.
Скільки водіям доведеться заплатити за послуги евакуатора
Вартість замовлення евакуатора може відрізнятися у регіонах з різних причин. Усе залежить, наприклад, від:
- інфраструктури та дорожніх умов. Міста мають різні складності рельєфу, у них можуть відрізнятися стан доріг і трафік;
- конкуренція на ринку: У містах, де працює велика кількість евакуаторних служб існує серйозна конкуренція, тому ціни можуть бути нижчими, оскільки кожна компанія хоче мати якомога більше клієнтів.
До того ж вартість залежить від ваги автомобіля, його габаритних розмірів та складності навантаження. Наприклад, якщо ви у Києві потрапити у ДТП і ваша автівка опинилася у кюветі, тоді послуги евакуатора вам обійдеться, в середньому, в одну тисячу гривень. Але це за умови, що автівка просто з'їхала з траси. Якщо ж з автомобілем виникли додаткові проблеми (наприклад, він перекинувся на дах або не функціонує одне чи два колеса) вартість послуг збільшується на 500 — 800 гривень.
Водночас у Вінниці стандартний виклик евакуатора обійдеться водію в одну тисячу гривень, а Харкові викликати евакуатор коштує вже 1 200 гривень.
Водночас варто пам'ятати й про те, якщо відстань від місця, звідки вашу автівку забрав евакуатор, до місця кінцевого пункту призначення перевищує 10 км, тоді кожен наступний 1 км пробігу евакуатора оплачується за тарифом плюс 20 гривень з оплатою в обидва боки.
Варто також зауважити, що водіям мікроавтобусів або вантажівок за послуги евакуатора доводиться платити більше, ніж власникам легковиків. Наприклад, у Дніпрі евакуатор для п'ятитонної вантажівки коштує 2,2 тисячі гривень. Найдорожче евакуатор коштує у Харкові — 2,5 тисячі гривень, натомість у Києві — 2 тисячі грн.
Ще дорожче обійдеться евакуатор для фури, тягача, або для буксирування вантажних автомобілів до 10 км:
- у Вінниці – 2,5 тисячі гривень;
- у Харкові – 3,5 тисячі гривень;
- у Києві – 3,5 тисячі гривень;
- у Дніпрі – 3 тисячі гривень.
Звісно, ніхто не вгадає, коли та де може знадобитися евакуатор, тому завжди варто мати при собі контакти перевіреної служби. У цьому випадку найкраще вибирати компанії, які не використовують послуги посередників та займаються евакуацією автівок цілодобово.
Через яку помилку автомобіль точно доведеться ремонтувати
Якщо знати про ці лайфхаки, то можна подовжити життя власної автівки. Якщо користуватися ними вже зараз, можна уникнути деяких проблем.
Так, за словами автомобільного експерта Джеремі, водіям не варто чекати, поки рівень пального в баку впаде до мінімуму. Така практика може призвести до проблем з паливним насосом. Він охолоджується пальним, і якщо він постійно працює на порожньому баку, це може призвести до перегріву та виходу з ладу.
Раніше ми розповідали, яким транспортом українці можуть керувати без водійського посвідчення. Також ми писали про корисну функцію в "Дії", про яку знають не усі водії.
Сподобалась стаття?