Не нехтуйте цими правилами! Як водіям проїхати небезпечне перехрестя, коли світлофор не працює
Досвідчені водії слідують не тільки формальним, але й "неписаним" правилам, а без них в умовах блекауту обійтись буде складно

За порушення водії можуть сплатити штраф
Колаж: Pro Гроші
В Україні продовжують відключати світло для стабілізації електроенергії. Саме тому світлофори, що не працюють, вже стали звичним явищем для водіїв. Однак варто памʼятати: саме вони викликають складнощі на небезпечних перехрестях.
Про це пише 24 канал.
Як проїжджати перехрестя за умови блекауту
Знижуйте швидкість перед перехрестям. Зазвичай на перехресті є пішохідні переходи. Однак, коли немає світла, то людей на них майже не видно. Для багатьох водіїв проїзд перехресть зі швидкістю 30 км/год і навіть менше вже став нормою.
Будьте ввічливими. Якщо на другорядній дорозі вже зібралась черга з машин, охочих перетнути перехрестя, а трафік на головній дорозі досить жвавий, то дайте їм можливість проїхати, попри знаки пріоритету.
Звертайте увагу на регулювальника. За Правилами дорожнього руху саме його сигнали мають пріоритет над сигналами світлофора, дорожніми знаками та розміткою. Якщо регулювальника немає слід орієнтуватись на дорожні знаки.
Яке покарання за порушення правил
Порушення правил проїзду перехресть, згідно з частиною другої статті 122 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу. Ви можете заплатити 510 гривень.
Зміни в правилах дорожнього руху
З 29 жовтня набули чинності зміни в Кодексі України про адміністративні правопорушення та ЗУ "Про дорожній рух". Вони стосуються неправильного використання номерних знаків і передбачають нові штрафи за порушення.
Кодекс України доповнився статтею 121-3 "Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів", а в законодавство внесли зміни стосовно відповідальності за порушення. Стаття розбита на три частини, кожна з яких уточнює, які ситуації підпадають під санкції та скільки доведеться заплатити за неуважність водіям транспортних засобів.
Відповідно до першої частини статті 121-3 КУпАП накладається штраф у розмірі 1 190 грн, якщо людина вестиме автомобіль з:
- знаком, який не належить цьому транспорту або не є виготовленим згідно з встановленим зразком;
- знаком, який закріплений у неправильному місці чи встановлений з порушеннями;
- перевернутим чи неосвітленим номерним знаком;
- знаком, який закривають собою інші предмети, навіть якщо вони прозорі;
- покриттям на ідентифікаційній табличці, що ускладнює прочитання інформації;
- забрудненим номерним знаком, що не дозволяє чітко прочитати символи на табличці з відстані 20 метрів;
- без номерного знаку.
Раніше сайт Pro Гроші писав, де побільшало радарів TruCAM. Також ми розповідали, які нюанси повинен знати кожен автомобіліст-початківець перед тим, як виїхати на дорогу.
Сподобалась стаття?