Ціни на пальне "зірвуть" ринок? Скільки коштуватиме бензин наступного тижня
Аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко спрогнозував чого чекати від сировини вже скоро
Ціни на пальне оновлюються щодня
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Ціни на пальне не перестають дивувати українців. Після повернення довоєнних податків вартість сировини зросла у кілька разів. Також на це вплинуло подорожчання нафти. Та на наступному тижні ринок може бути цілком спокійний.
Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповів аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко.
Наразі зовнішня кон'юнктура ринку грає за клієнта. Ціни на нафту за останні місяці зросли, як мінімум на 15%. Саме тому це відображається на оптових цінах та цінах на заправках. Також вплив відновлених податків, але він вже проходить, – говорить експерт.
За словами Олександра Сіренка, наразі на місцевому ринку пального йде корекція цін на всіх сегментах, але з огляду на зовнішній ринок.
Зараз на заправках можна шукати, де купити пальне дешевше, ніж за 50 гривень. І це дійсно цілком реально. Також не забувайте, що зменшити ціну можливо і завдяки якимось бонусам чи акціям, – каже експерт.
Наступного тижня українцям варто очікувати, що можливо ціни залишаться незмінними. Заправки поки бояться підіймати вартість пального, адже одразу по ринку відчуваються зміни, а саме – відтік водіїв. Тому ціни скоріш за все будуть на цьому ж рівні, що і зараз.
А от про те, що буде до кінця місяцями з цінами на сировину, поки важко сказати, адже невідомо чи захочуть АЗС все-таки збільшувати ціни не дивлячись на відтік покупців чи ні.
Зараз представники заправок лише аналізують ринок та намагаються зрозуміти реакцію українців.
Чи "вибухнуть" ціни на пальне взимку
Раніше у коментарі сайту Pro Гроші аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко вже розповідав про те, що наразі поки досить рано говорити про ціни та попит на пальне взимку. Однак те, що до зими потрібно вже зараз починати готуватися населенню та промисловим споживачам електроенергії – факт.
За словами експерта, великого попиту на сировину в цей період не буде. Адже для 5 генераторів, якими люди скоріш за все будуть користуватися в опалювальний період, потрібно пального, як на одну автівку.
Так, минулої зими спочатку, коли люди почали купувати генератори, був попит і на пальне. Всі побігли з каністрами купляти той бензин, аби ним запастися. Але це було один раз. Потім ті каністри лежали у людей досить довго і на заправку ніхто не їздив, – розповідає Олександр Сіренко.
Не буде великого попиту й у великих підприємств, де стоять потужні дизельні генератори. Більше про це ви можете почитати в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми повідомляли, що у Криму бракує пального. Також ми писали, скільки коштує заправити авто на АЗС.
Сподобалась стаття?