Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Вторинний ринок нерухомості в Україні: чого чекати від літнього сезону

Зміни можуть бути на ринку навіть в тих регіонах, де ціни зросли через чималий попит

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Ціна на вторинці завжди залежить від багатьох факторів

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

На вторинному ринку нерухомості відбулося чимало змін з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це свідчить чимало даних. Спочатку ціни зросли, однак на сьогодні вони більш-менш стабілізувалися. Та змін варто чекати навіть цього літа.

Про це в коментарі сайту Pro Гроші розповіла Вікторія Берещак.

Тут попит, сформований в результаті нестабільності первинки на початку війни, себе вичерпав. Не можна вже сказати, що платоспроможний покупець зверне увагу на цей ринок.

Медіанна ціна в столиці продовжує знижуватись. Лише за останні два місяці вона впала на 10% і зараз знаходиться на рівні 45 тисяч гривень.

Однак на вторинному ринку вартість завжди дуже залежить не тільки від якісних характеристик квартири:

  • локації;
  • транспортної доступності;
  • інфраструктурного наповнення району тощо.

Вона також залежить й від очікувань власників і їхньої оцінки вартості лота.

Вже влітку варто чекати на стабілізацію цін на вторинному ринку. Це може статися навіть у західних регіонах, які все ще тримають цінове лідерство. Йдеться про міста:

  • Львів;
  • Тернопіль;
  • Луцьк;
  • Івано-Франківськ;
  • Ужгород.

Скільки в середньому коштує житло у західних регіонах за квадратний метр (грн)
1
Львів
52 000
2
Ужгород
41 000
3
Луцьк
35 000
4
Тернопіль
34 000
5
Івано-Франківськ
30 000

Що обов’язково треба перевіряти при покупці квартири

Вперше купуючи нерухомість, важливо не допустити найбільш поширених помилок, аби в майбутньому не шкодувати про невдалий вибір. Юрист Адвокатського об'єднання GRACERS Сергій Савинський розповів журналісту Pro Гроші, на які граблі не варто наступати.

Якщо це ваша перша покупка, то я б радив не пошкодувати 100-200 доларів, найняти юриста, який би допоміг проаналізувати продавця та сам проєкт, який ви купуєте. Це зекономить нерви, сили, час і, головне – вбереже велику суму коштів від шахрайства, – говорить експерт.

Також він порадив шукати оголошення про продаж тільки на перевірених сайтах, де ризик наштовхнутися на шахраїв мінімальний чи взагалі відсутній. Зокрема популярний портал ОЛХ точно не в топі найбільш безпечних сайтів.

Важливий крок перевірки – знайти актив квартири в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Там обліковується вся нерухомість та операції на ринку, починаючи з 2013 року. Витяг про наявність у реєстрі можна отримати через "Дію". Дані відображають вид майна, його власника та присутні обтяження.

Також краще перевірте й продавця. Адже іноді трапляється, що власник може не мати згоди партнера (якщо перебуває у шлюбі) чи на житло накладено арешт у випадку відкритого кримінального провадження.

Раніше сайт Pro Гроші писав, яка квартира вам точно принесе гроші. Також ми повідомляли, які квартири популярні та як встановити адекватну ціну на оренду.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.