Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Відсутність меж та парадокс самотності: як віддалена робота впливає на ваш стан

Якщо ви помітили у своїй поведінці певні "дзвіночки", які вам заважають жити, то варто якомога швидше змінювати ситуацію

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Багато роботодавців перевели співробітників на дистанційну роботу

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Все більше людей починають працювати з дому. Дистанційна робота прийшла в життя українців після початку пандемії й триває дотепер. Однак не завжди це може бути плюсом, як вважають деякі люди. Адже такий вид роботи може негативно впливати на наш психологічний стан.

Про це розповідає психотерапевтка платформи pleso Юлія Скопич.

Різниця між роботою вдома та в офісі безперечно є. Так, наприклад, якщо при віддаленому форматі нехтують правилами організації робочого простору, то мозок не розуміє, де зараз він має бути продуктивним, а коли час відпочивати. І наслідок цього – немає вже як повноцінного відновлення, так і достатньої ефективності.

Також соціальна ізоляція для більшості людей – ворог. Якщо довго уникати живих контактів, то справді можна відвикнути від спілкування. Це навіть може вплинути на розвиток депресивного розладу.

Перші "дзвіночки" того, що варто припиняти працювати вдома

Ви можете помітити, що все частіше зʼявляється відчуття небезпеки за дверима. Таке ж саме може бути під час розмови з кимось в реалі, а не по відеозвʼязку. Людина почувається дискомфортно, червоніє та затинається, або не хоче взагалі ні з ким говорити, навіть по відео.

Якщо ви це помітили у своїй поведінці й це заважає вам жити, то варто якомога швидше змінювати ситуацію. При цьому не кожен здатен взяти себе за комір і витягнути. Страх може бути сильнішим. На щастя, в такому випадку може допомогти професійний психолог.

Як розпізнати вигорання

Раніше ми вже писали про те, що насправді це є результатом хронічного стресу на робочому місці, який проявляється у постійному стані фізичного, емоційного або творчого виснаження.

На що варто звернути увагу:

  • людина раптово стає надмірно цинічною, критичною або саркастичною;
  • періодично з’являється дратівливість або брак терпіння стосовно колег/клієнтів;
  • відмова від роботи та/або групових зустрічей;
  • зниження загальної продуктивності;
  • зростання прогулів;
  • вокалізація про робоче навантаження чи робочий стрес.

Памʼятайте, що необов’язково відчувати всі ці фактори одразу, щоб досягти точки професійного вигорання. Адже іноді лише кілька таких проблем можуть призвести до негативного наслідку.

Чому зарплати в різних областях можуть відрізнятися

PR-менеджерка Work.ua Вікторія Білякова в коментарі Pro Гроші розповіла, що цінові показники по кожному регіону можуть відрізнятися через одразу кілька факторів.

Це залежить від рівня попиту та пропозиції на ринку праці, рівня відновлення кількості вакансій у тому чи іншому регіоні. Також безпекова ситуація може відігравати чималу роль у цьому питанні, – пояснила експертка.

За її словами, зарплата також може змінюватися й через велику конкуренцію. Зокрема, на ринок праці повертаються переселенці у прифронтові регіони. Також зʼявляється все більше шукачів у сфері ІТ, між якими точиться конкуренція за роботу.

Раніше ми писали про те, як розповісти керівнику про вигорання. Також ми пояснювали, як змінилася середня зарплата з початку 2023 року.

google Pro Гроші в Instagram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.