Не поспішайте спалювати мости: які фрази не варто говорити при звільненні
Від ваших слів залежить те, чи буде компанія підтримувати вас в майбутньому
Перед тим, як повідомити керівництво про ваше бажання звільнитися, подумайте про те, що варто говорити, а що ні
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Коли людина збирається змінити роботу, їй зазвичай хочеться висловити керівництву все, що "накипіло". Проте, ніхто не знає, що може трапитися в майбутньому. Можливо, колись вам таки прийдеться звернутися за допомогою до своїх колишніх керівників. Тому при звільненні дуже важливо зберегти хороші стосунки з керівництвом.
Сайт Pro Гроші розповідає про те, що не варто говорити керівництву при звільненні, згідно з порадами авторів відомих книг про кар'єру та маркетинг Лінн Тейлор і Дани Машиалі.
"Незалежно від того, з якими відчуттями ви покидаєте компанію, не варто спалювати мости", – каже Машиалі.
Від ваших слів при звільненні залежатиме те, чи буде компанія підтримувати вас в майбутньому. Дана зазначає, що зазвичай люди жалкують про те, що говорять на емоціях, коли подають заяву на звільнення.
Авторка радить, коли ви йдете з компанії, відмічати та проговорювати позитивні моменти, наприклад, про набутий досвід.
Лінн Тейлор радить не квапитись і витратити трохи часу на те, щоб обдумати майбутню розмову.
Ви можете виписати позитивні аспекти роботи в компанії. Керівництво так запам'ятає все, що ви скажете. Транслювати негатив у цьому випадку не має ніякого сенсу.
Список фраз, які не можна говорити при звільненні
1. "Я хочу звільнитися сьогодні"
Ніколи не варто покидати компанію, не надавши керівництву достатньо часу на пошук нового співробітника.
2. "Це найгірше місце, де я коли-небудь працював"
Не рекомендується оцінювати компанію негативно – таким чином можна лише зменшити свої шанси на повернення в команду у разі потреби. Дана вважає, що замість критики, краще сказати:
"Я сподіваюсь, що мої навички будуть більш затребувані в іншому місці".
3. "Ви не вмієте керувати людьми"
Маншиалі зазначає, що якість керівництва напряму залежить і від підлеглих.
Замість цього можна сказати:
"Мені здається, ми вдвох втомилися один від одного. Так, наші стосунки як менеджера та підлеглого не такі, як повинні були б бути".
4. "Тут нікому не подобається працювати"
"Не намагайтеся зобразити капітана на кораблі, що тоне. Навіть якщо те, що ви кажете — правда, колеги не оцінять вашого пориву, бо ніхто не вибирав вас говорити від їхнього імені", — каже Тейлор.
4. "Інші співробітники отримують підвищення, а я рухаюсь в нікуди"
Дана відзначає, що така фраза говорить про низький рівень самосвідомості. Людина, яка так говорить, не розуміє, що її просування кар'єрними сходами ніяк не пов'язане з успіхами її колег.
5. "Те, що ми робимо, не відповідає загальноприйнятим стандартам"
Як тільки ви сказали цю фразу, ви вже сприймаєтеся як зрадник. Лінн каже, що не варто дозволяти вашому керівництву думати, що ви в майбутньому можете стати для них проблемою.
6. "Я отримую недостатньо завдань, мені нудно"
Це ствердження говорить лише про відсутність ініціативи. Так, в очах керівника ви виглядатимете як невмотивований працівник.
7. "Ніхто не звертав увагу на мої старання"
Зарплата та професійна зайнятість – і є нагорода. Маншиалі зазначає, що працівник, який хоче привернути увагу й отримувати від керівництва листи з подяками та інші заохочення, повинен проговорювати це з менеджером, а не чекати, поки його хтось помітить.
9. "Я вже повідомив про це колегам, а тепер кажу вам"
Незалежно від того, наскільки натягнуті стосунки співробітника з керівництвом, завжди потрібно поважати позицію начальника та повідомляти йому про свої плани покинути компанію до того, як ділитися цим із кимось.
"Все, що вам потрібно, — подальша підтримка від начальства. Ви не отримаєте її, якщо поставите своїх колег вище за керівництво", — каже Дана.
Лінн радить обговорити своє рішення з сім'єю та близькими друзями не з роботи, а потім прямувати до начальника.
Про те, як зрозуміти, що ваша робота приносить вам лише шкоду, читайте в нашому матеріалі.
Раніше сайт Pro Гроші писав, які навички зроблять вас затребуваним фахівцем на ринку праці. Також ми розповідали, за ким роботодавці будуть бігати у 2023 році.
Сподобалась стаття?