Чоловіки або жінки: хто частіше шукає роботу та в яких сферах
З'ясувалось, чому жінки частіше перебувають у пошуку роботи, ніж представники чоловічої статі
Яка ситуація на ринку праці, хто найчастіше шукає роботу
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні поступово відновляється ринок праці. Цікавим є те, що жінки набагато частіше наразі шукають собі роботу, аніж чоловіки.
Про це йдеться в повідомленні одного з найбільших інтернет-порталів з пошуку роботи Work.ua.
Згідно із оприлюдненими даними, у січні 2023 року на ринок праці вийшло на 44 % більше жінок, ніж у грудні минулого року, а чоловіків — лише на 20 % більше протягом аналогічного періоду.
Де найбільше шукачів роботи
Відповідно до даних системи управління наймом, найбільше шукачів роботи побільшало у Чернівецькій (+ 46 %), Сумській (+ 44 %), Київській (+ 43 %), Житомирській (+ 39 %) та Вінницькій областях (+ 38 %).
Найчастіше шукають роботу в таких сферах
- нерухомість (+ 61 %);
- адміністрація, керівництво середньої ланки (+ 52 %);
- секретаріат, діловодство, АГВ (+ 51 %);
- дизайн, творчість (+ 48 %);
- культура, музика, шоубізнес (+ 46 %).
Які професії точно залишаться затребуваними
У 2023 році актуальними будуть професії у сфері будівництва, логістики та проєктування. Також попит матимуть професії, пов'язані з ІТ-галуззю.
В Україні однозначно будуть затребуваними фахівці в будівельній сфері, тому що багато чого треба буде відбудовувати. Наприклад, інфраструктурні об'єкти, житло, комерційну нерухомість.
Також через проблеми з авіасполученням та морським сполученням буде попит на наземну логістику, залізничні перевезення, перевезення вантажними автомобілями.
Які фахівці будуть затребувані в Польщі у 2023 році
У січні на польських підприємствах буде менше простої фізичної роботи, це може бути пов'язано з низьким сезоном виробництва і святами. Підприємці в Польщі стикаються із постійним зростанням операційних витрат та підвищенням мінімальної заробітної плати в країні. Це має великий вплив на можливості працевлаштування нових працівників.
У 2023 році очікується збільшення кількості вакансій у провідних галузях, де працевлаштовуються українці. Зокрема збільшення вакансій відбудеться у галузі товарів масового споживання (продуктів харчування, засобів гігієни тощо) та сфері логістики. Також українцям пропонуватимуть вакансії на складах логістики та в електронній комерції. Така робота пов'язана із комплектацією та пакуванням замовлень.
Біженці не планують повертатися в Україну
На жаль, існує тенденція довготривалого перебування українських біженців у Європі. Згідно з результатами дослідження Міграційної платформи EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, майже половина українців, які працевлаштовані у Німеччині та Польщі, не планують повертатися як мінімум рік після завершення війни.
Раніше ми розповідали, що суттєво зміниться у працевлаштуванні українців в Ізраїлі у 2023 році. Також ми писали, за що роботодавець може отримати 8 років тюрми.
Сподобалась стаття?