Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Перша у світі IT-пасіка — що вигадали стартапери з України (фото)

На смартфон пасічника щогодини надходить інформація про температуру та рівень вологості всередині кожного вулика

Фото: ШоТам. Колаж: Pro Гроші

Сенсори дозволяють "бачити", як живе бджолина родина взимку

Фото: ШоТам. Колаж: Pro Гроші

Стартапери з України створили першу у світі ІТ-пасіку, якою можна керувати зі смартфона у будь-якій точці планети. Нова технологія бджолярства здатна врятувати не лише врожай, а й самих бджіл, коли українські ІТ-пасіки стануть масовим явищем.

Про це інформує медіа ШоТам.

"У 2015 році я поговорив із друзями, які також розуміються на інженерії — і ми разом створили перші прототипи Smart-вуликів. Проєктом зацікавилися деякі університети, адже раніше вони не могли так точно відстежувати поведінку бджолиних родин. А завдяки нашому винаходу така можливість з’явилася навіть взимку", — розповідає співзасновник проєкту Ігор Курдін.

Завдяки чому вдалось запустити пасіку

В Україні запустити ІТ-пасіку вдалося за підтримки ООН і програми Polish Challenge Fund. Курдін разом з командою подали заявку і були відібрані одними з перших. Коли українці лише починали, у світі було не більш як 10 схожих проєктів. Однак стартапери з України стали першими, хто зробив так, щоби вулик працював цілодобово та автономно весь рік — без підзарядки від жодних сторонніх джерел струму та з мінімальним технічним обслуговуванням.

Стартапери встановили вулики у кількох країнах світу, клімат яких схожий на український. На смартфон пасічника щогодини надходить інформація про температуру та рівень вологості всередині кожного вулика. Також завдяки цій технології відомо, скільки меду принесли бджоли, скільки їх сьогодні вилетіло, а скільки — прилетіло.

Ще одна важлива перевага — сенсори дозволяють "бачити", як живе бджолина родина взимку. Цього не знають бджолярі зі звичайними вуликами.

"Часто трапляється так, що вже тільки восени бджолярі розпаковують вулики, дивляться — а там половина бджіл загинули. Про яке запилення ранньою весною може йтися? Треба спочатку відновлювати життєдіяльність бджіл", — каже Ігор Курдін.

Яку мету ставлять перед собою винахідники

Українські стартапери ставлять перед собою амбітну ціль — створити в Україні нову професію "бджоляра зі смартфоном".

Курдін зазначає: "Я це уявляю так: через 20 років більшість бджолярів працюватимуть зі смартфонами, які показуватимуть, де краще встановлювати вулики — як для отримання меду, так і для запилення, як виглядає оптимальний логістичний план переїздів кочової пасіки та, наприклад, прогноз врожайності завдяки ефективному запиленню. Буде класно, якщо в Україні з’явиться професія, якої немає ще ніде у світі. Тоді Україна пропонуватиме світові абсолютно нові рішення".

Раніше ми писали про "стартаперів", які обдурили весь світ своїми "інноваціями" та були за це покарані. Також сайт Pro Гроші зазначав, як отримати гроші для старту власного бізнесу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.