Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Жебрак чи багатий? Як визначити свій фінансовий рівень

Іноді буває так, що людина живе не відповідно до своїх достатків, а за бажанням, а тому має проблеми з грошима

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Ви можете мати більший дохід

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Існує декілька фінансових рівнів людини. Вони залежать від вербального програмування, наслідування та власного досвіду поводження із грошима. Загалом їх можна виділити 6 видів.

Про це пише фінансовий експерт Олена Набатова.

Жебрак. Відсутнє постійне джерело доходу та (або) майна. Таким людям навіть не видають кредити.

Бідний. Доходи – витрати = борги. Людина живе не відповідно до своїх достатків, а за бажанням і велінням серця. Замість того, щоб розвиватися і придумати як заробляти більше, вона бере кошти в борг, або бере кредит. Поспішає жити. На цьому рівні періодично або завжди є борги по кредитах, лімітам, немає заощаджень, фінансової подушки.

Малозабезпечений.Доходи – витрати = 0. Що за місяць заробив, те і витратив. Фінансової подушки немає. Є схильність до марнотратства.

"Парадокс цього рівня в тому, що це можуть бути люди як з мінімальною зарплатою, так і з істотними доходами в декілька тисяч доларів. Все добре, поки все добре. Будь-яка неочікувана ситуація, може відкинути на другий фінансовий рівень борги", – говорить експертка.

Забезпечений.Доходи – витрати = залишок. Людина заробляє достатньо для комфортного життя. Здатна відкладати гроші й має фінансову подушку. Доходи найчастіше залежать від праці, як тільки людина перестає працювати, то втрачає все.

Заможний.Доходи – витрати = залишок + інвестиції. Людина уміє управляти великою сумою коштів. Має резерв та уже інвестує. Створює і розвиває власну справу. Або працює найманим працівником на відсоток від результату, управляє командою. Починає отримувати пасивний дохід від інвестицій. Він здатен покрити місячні витрати.

Багатий. Доходи – витрати = залишок + інвестиції + пасивний дохід. Це відомі бізнесмени та найбагатші люди світу. Пасивний дохід у багато разів перевищує місячні витрати.

"Переміщення між рівнями це насамперед про духовний розвиток. Про самооцінку, силу волі й уміння управляти своїм капіталом. Це навички, які тренуються", – додає експертка.

5 секретних джерел доходу

Раніше ми вже писали про те, що в українців є досить багато варіантів різного виду заробітку. Один з них – держфінансування та програми для бізнесу. Вони є й в Україні, однак працюють лише для бізнесу. В цьому випадку ви повинні мати бізнес-план, приміщення, працювати вже певний період, і тоді зможете отримати кошти на розвиток своєї справи від держави.

Більше цікавого читайте в нашому матеріалі за посиланням.

Раніше ми пояснювали, що чекає на біткоїн у 2023 році, а також про те, хто може стати першим отримувачем зарплати у криптовалюті в Україні.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.