Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Євро та злотий ведуть схожу гру? Який офіційний курс встановив НБУ на 8 травня

Розбиралися, чи варто вставати в чергу та міняти валюту на початку робочого тижня

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Офіційний курс валют на 8 травня

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

У п'ятницю, 5 травня, державний регулятор встановив офіційний курс валют на наступний банківський день, 8 травня.

Про це свідчать дані, опубліковані на офіційному сайті регулятора.

Який офіційний курс на 8 травня

  • курс долара, традиційно, не змінився та становить 36,56 грн;
  • євро подешевшав на 23 копійки, його офіційний курс встановлений на рівні 40,26 грн;
  • злотий також впав у ціні на три копійки та закріпився на позначці 8,79 грн.

Яка ситуація на валютному ринку

За словами фінансового аналітика Андрія Гойлова, валові міжнародні резерви України на початок поточного місяця становили 35,94 млрд. доларів США (відносне зростання до березня склало 12,69%).

"Чисті" міжнародні резерви досягли позначки 23,85 млрд доларів – збільшення на 6,33%. Накопичений обсяг забезпечує фінансування 4,7 місяців запланованого імпорту, що є достатньо для виконання зобов'язань України, а також проведення поточних операцій уряду та Національного банку. Поточне зміцнення гривні щодо інших іноземних валют – цілком заслуга НБУ та міжнародних партнерів", – зазначив аналітик.

Він також наголосив, що в квітні 2023 року негативне сальдо активних операцій Нацбанку (різниця між обсягами купівлі та продажу валют) на міжбанку становило 1,37 млрд. доларів США – цей показник знижується четвертий місяць поспіль.

"На готівковому валютному ринку гривня до долара США закріпилася під рівнем 37,90, а євро досяг позначки 40,80. Проблеми з експортом сільгосппродукції суттєво ускладнюють ситуацію, оскільки знижується виторг у іноземних валютах. За оцінкою Мінекономіки, Україна недоотримала у квітні понад 140 млн доларів США", – підсумував Гойлов.

Чого чекати від курсу долара наступного тижня?

За словами доктора економічних наук, професора та заслуженого економіста Олексія Плотнікова в коментарі сайту Pro Гроші, зараз є певні загрози посилення ракетних ударів з боку РФ, тому не можна виключати того, що у такому разі курс долара може зрушити з місця та змінити свої показники у бік зростання.

Але, що стосується монетарних якихось проблем, то я не передбачаю якихось стрімких рухів курсу долара в ту чи іншу сторону. Тобто, якщо ракетні обстріли не посиляться, то все залишиться на такому ж рівні, що й зараз.
Олексій Плотніков

Олексій Плотніков

Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України

Це єдиний чинник, який наразі може змусити курс долара значно змінювати свої показники. Якщо його не враховувати, то протягом наступного тижня, 8-14 травня, курсові коливання можливі в межах 37,5-38 гривень за долар.

Чи можуть українці бути впевнені у майбутній стабільності курсу долара?

Олексій Плотніков зазначив, що на коливання курсу впливають зокрема попит та пропозиція, але наразі попит на долар досить вгамований. Звісно, що курс може рухатися у різні напрямки, але зараз немає ніяких передумов для того, щоб через кілька тижнів він зріс до 60 гривень.

В Україні зараз є достатньо валюти, оскільки ми продовжуємо отримувати грошову допомогу від західних партнерів. До того ж у квітні НБУ продав менше валюти, ніж продавав на початку війни. Це певним чином свідчить про те, що зараз шаленого попиту на долар нема, тому найближчим часом не варто очікувати чогось непередбачуваного, – каже експерт.

Поки що ситуація на валютному ринку більш менш стабільна, й вона залишатиметься такою у найближчому майбутньому.

Чому український ринок залежний від долара?

На українському ринку можна побачити багато імпортних товарів, які закуповуються за іноземну валюту. Експерт пояснив, що, якщо дорожчає долар, то дорожчає і купівля імпортних товарів, а це призводить до того, що вони починають підійматися в ціні й у роздрібній мережі в Україні.

Раніше ми розповідали, як події на фронті впливають на долар. Також ми писали, чому українцям потрібно перейти на розрахунки у гривнях. Більше про курс валют в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.