Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Накопичення на постійній основі – чи можливо це для українців

Люди здебільшого витрачають купу грошей на ті речі, які їм зовсім не потрібні

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ви маєте себе дисциплінувати

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Більшість людей лише вчиться накопичувати, однак не в усіх це виходить. З такою проблемою насправді стикаються не тільки українці. Все це пов’язано з банківськими продуктами та якісним маркетингом. Виходить, що за допомогою реклами з’являються можливості витратити гроші на непотрібні речі.

Про це сайту Pro Гроші розповів наставник з власних фінансів Ілля Постоєнко.

А якщо у вас грошей немає, то банки вам одразу пропонують купу варіантів розстрочок, споживчих кредитів та карток з кредитним лімітом. Все для того, щоб ви витрачали гроші та не помічали, як вони насправді йдуть на відсотки банкам.

З одного боку – це їх хліб, вони цим заробляють, але з іншого – ви фактично "граєте на чужому полі". Так гроші й витрачаються на речі, які вам не потрібні, – говорить експерт.

Наразі люди мають зробити вибір: ви хочете досягти чогось більшого, або не витрачати всі гроші в нуль.

Потрібно відкласти перші гроші, почати накопичувати. Щоб потім використати їх для свого розвитку або цілей, а не платити банкам у вигляді відсотків, – додає експерт.

Ця фінансова дисципліна і є основою фінансового фундаменту, завдяки якій вам вдасться навчитися накопичувати гроші.

Хто має купувати продукти в сімʼї?

Раніше ми вже вам розповідали, що насправді питання "Хто повинен купувати продукти?" є трішки глибшим. Адже воно виникає як наслідок основного питання – "Формування сімейного бюджету", каже фінансова планерка Ульяна Гринчевська.

Сім’я може вести спільний бюджет. Це у тому випадку, коли двоє в сім’ї працюють та разом планують короткострокові та довгострокові цілі. Всі зароблені гроші вважаються спільними, а отже і витрати на продукти також.

Бувають випадки, коли сім’я веде роздільний бюджет. Тобто, кожен має свої окремі доходи й свої витрати. Пара може домовитися, хто за що буде фінансово відповідати. Наприклад, чоловік оплачує комунальні послуги, а дружина — продукти, – додає експертка.

Виходить, що правильної відповіді на дане питання просто не існує. Найкращим варіантом буде, коли пара на старті своїх стосунків домовиться про те:

  • хто та за що буде відповідати;

  • у кого які є очікування від спільного ведення бюджету;

  • чи кожному буде комфортний той або інший тип ведення бюджету.

Давши відповіді на ці короткі питання, у вас буде більше взаєморозуміння та ефективніший сімейний бюджет.

Якщо вас зацікавила ця тема, то детальніше можна прочитати у нашому матеріалі за посиланням.

Раніше сайт Pro Гроші писав про стабільний заробіток на грантових програмах. Також ми повідомляли, як віртуальні картки можуть зберегти ваші гроші.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.