Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

На свій страх і ризик: НБУ назвав небажану валюту для збереження грошей

У Нацбанку радять українців використовувати різні можливості для примноження коштів, крім однієї

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українцям не варто зберігати гроші у криптовалюті

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Національний банк України не вважає криптовалюту платіжним засобом. Отже, українцям ліпше не зберігати свої заощадження у крипті.

Про це заявила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Вона порадила громадянам України покласти гроші на депозит або купувати військові облігації або просто вкладати у внутрішні держоблігації (ОВДП). Натомість криптовалюта, за словами Рожкової, — не засіб платежу.

"Це не гроші, це інші активи, тому, якщо люди хочуть ним скористатися, нехай пам'ятають про присутні там ризик", — пояснила вона.

.

Вона також нагадала про нещодавні фінансові потрясіння на криптовалютних ринках у США.

"Виявлялося, що криптовалюти, які мали бути забезпечені фізичними доларами, нічим не були незабезпеченими. Це дуже серйозні ризики", – сказала Катерина Рожкова.

Що відбуватиметься у 2023 році

Існують побоювання, що відбудеться сильне падіння вартості акцій найбільших технологічних компаній світу.

Наприклад, у Fairlead Strategies LLC прогнозують, що біткоїн просяде нижче позначки $14 тисяч за монету. На думку інвестора-ветерана Марка Мобіуса, біткоїн взагалі коштуватиме не більше $10 тисяч за монету.

Як в Україні можуть використовувати е-гривню?

У Національному банку вважають, що після офіційного запуску безготівкову гривню можна буде використовувати для:

  • роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом "програмованих" грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних видатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
  • використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами). Е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для ринку віртуальних активів в Україні;
  • забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів: забезпечить можливість здійснювати транскордонні платежі швидше, дешевше та прозоріше.

Раніше ми розповідали, як українці під час війни найчастіше зберігають свої заощадження. Також ми писали, що зараз відбувається на ринку крипти.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.