Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Курс злотого в Україні – як конфлікт двох країн вплинув на валютний ринок

Майбутні події впливатимуть на курс злотого і можуть мати серйозні наслідки для економічних відносин між двома країнами

Фото: Unsplash, ОП. Колаж: Pro Гроші

Курс злотого демонструє коливання

Фото: Unsplash, ОП. Колаж: Pro Гроші

Ситуація між Україною та Польщею стала об'єктом пильної уваги як серед політиків, так і населення. Конфлікт, який почався через ембарго на українське зерно, набирає обертів та загрожує вийти за рамки торгових обмежень. Замість знаходження мирного вирішення конфлікту, обидві сторони намагаються тиснути один на одного, що лише призводить до ескалації ситуації. Напруженість між державами відзначилась і на валютному ринку.

Сайт Pro Гроші вирішив відстежити, що відбувається з курсом злотого в Україні.

Що відбувається з курсом злотого в банках

На тлі постійних заяв представників обох країн вартість злотого стала демонструвати нестабільність на валютному ринку України. Щоб краще розібратися в цій ситуації, розглянемо динаміку курсу польської валюти в українських банках.

Так, 13 вересня курс злотого в продажі в середньому становив 9,29 гривні, а купівлі – 8,67 гривні. Тоді як НБУ встановив офіційний курс 8,40 гривні за злотий. Після цього вартість іноземної валюти почала знижуватися. 16 вересня в українських банках можна було спостерігати такий курс:

  • продаж – 8,98 гривні за злотий (-0,11);
  • НБУ – 8,47 гривні за злотий (0,00);
  • купівля – 8,71 гривні за злотий (+0,06).

Починаючи з 17 вересня курс іноземної валюти демонстрував поступове збільшення вартості. Так, станом на 20 вересня в українських банках пропонують купувати злотий за 9 гривень, а продавати за 8,60 гривень. Тоді як НБУ вже кілька днів поспіль тримає офіційний курс злотого на рівні 8,40 гривень.

Як змінювався курс злотого в українських банках з 13 по 20 вересня
Як змінювався курс злотого в українських банках з 13 по 20 вересня
Фото: Мінфін

Що відомо про зернове ембарго

У квітні 2023 року Польща прийняла рішення заборонити імпорт українського зерна та інших сільськогосподарських продуктів. Цей крок знайшов підтримку в інших країнах ЄС. Внаслідок цього Європейська комісія виділила Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії право обмежити імпорт таких товарів як пшениця, кукурудза, насіння ріпаку та соняшника з України.

Проте 15 вересня Єврокомісія прийняла рішення скасувати ці обмеження, що викликало незадоволення Польщі, Угорщини та Словаччини. У той же день ці країни оголосили, що не скасовуватимуть власні обмеження на імпорт українського зерна.

Раніше ми повідомляли, що Україна пропонує Польщі для розв'язання зернового питання. Також сайт Pro Гроші разом з економістом розібрався, які зміни чекають на курс долара та чому варто швидше купувати валюту.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.