Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Українцям буде складніше обміняти гроші в Німеччині – що зміниться зовсім скоро

Протягом останніх п'яти місяців програмою користувалися українці, які через війну вимушено залишили країну

Колаж: Pro Гроші

Для українців в Німеччині припиняють операцію з гривнями

Колаж: Pro Гроші

В Німеччині 30 жовтня завершується дія програми з обміну готівкової гривні на євро в німецьких кредитних установах, якою користувалися українці.

Про це повідомили в НБУ.

Неділя 30 жовтня – це останній день, коли будуть здійснюватися відповідні операції.

Програма обміну була започаткована на основі угоди, укладеної між Національним банком України, Федеральним банком Німеччини та Міністерством фінансів Німеччини.

Вона дала можливість українцям, які через війну вимушено залишили Україну та перебували у Німеччині, обміняти наявну в них готівкову гривню на євро для задоволення життєвих потреб.

"Наразі програма обміну завершується через суттєве зниження кількості та сум таких обмінних операцій, порівняно зі стартом обміну", – пояснили в НБУ.

Станом на 28 жовтня, за п’ять місяців дії угоди українці обміняли на євро у Німеччині майже 154 млн гривень.

Українці в Литві також можуть обміняти готівкову гривню

З 10 жовтня українці, які через війну вимушено залишили Україну та перебувають у Литві, можуть обмінювати готівкову гривню на євро. НБУ та Банк Литви напередодні уклали угоду, відповідно до якої послуга доступна українцям, які в Литві мають офіційний статус біженця.

Обмінні операції можна здійснити у визначених відділеннях Šiaulių bankas у великих містах Литви:

  • Вільнюс;
  • Каунас;
  • Шяуляй;
  • Клайпеда;
  • Тельшяй.

Обмін готівкової гривні на євро можливий у межах установленого ліміту до 10 тисяч гривень на одну людину.

До обміну приймають банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети обміну не мінятимуть).

Обміну не підлягають значно зношені банкноти та банкноти з дефектами. Обмін здійснюють із застосуванням фіксованого курсу гривні до євро, який визначатиме НБУ.

У центробанку уточнили, що інформація про встановлений курс щотижня публікуватиметься на офіційному вебсайті Банку Литви. Комісія Šiaulių bankas за кожну транзакцію з обміну є стандартною та фіксованою – 2,5 євро.

ЄС подовжить статус захисту для українських біженців

Європейська комісія 10 жовтня оголосила про рішення продовжити дію Директиви про тимчасовий захист біженців з України до ЄС принаймні до березня 2024 року, заявила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон.

Підтвердження країн ЄС не потрібне. Йоганссон зазначила, що нещодавні напади на українські міста показали важливість солідарності з країною.

Спочатку правила діють протягом одного року, але їх можна продовжити ще на два роки. Тим, хто шукає захист, не потрібно проходити тривалу процедуру надання притулку. Крім того, біженці мають прямі права на соціальну допомогу, освіту, житло та дозвіл на роботу тощо.

За словами Йоганссон, близько 4,2 млн українців у ЄС зараз перебувають під тимчасовим захистом.

Раніше ми писали про те, що робити українцям, які вже пів року прожили за кордоном. Також ми пояснювали, що таке подвійне оподаткування і як діяти українцям за кордоном.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.