Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ціни на поховання в Україні: скільки коштує місце на цвинтарі у 2023 році

Не забувайте, що отримуючи ділянку вам потрібно витратити достатньо часу на підготовку й оформлення документів

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Поховання може обійтися у різну суму

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Для деяких людей смерть близьких та рідних людей може наступити досить несподівано. Саме тому здебільшого до таких подій нічого не готово, адже немає заповіту, послідовного алгоритму дій та навіть місця на кладовищі.

Сайт Pro Гроші розповідає, скільки може коштувати ділянка для поховання.


Важливо памʼятати те, що саме місце на кладовищі по Закону України купити не можна. Все через те, що держава відводить землю на діючих кладовищах безоплатно. Але вам також можуть навіть і відмовити, якщо ви хочете перепродати чи переоформленні своє місце. Однак ці випадки досить індивідуальні й в кожному з ним варто розбиратися окремо.

Якщо ж вам не можуть виділити місце через те, що все зайнято, то більшість людей починає шукати й купувати місце самостійно. Однак зробити це офіційно у вас не вийде, адже подібні махінації з хабарями для чиновників ведуть за собою кримінальну відповідальність. А в окремих випадках ви взагалі можете натрапити на шахраїв, які лише пообіцяють вам місце на кладовищі, заберуть гроші та безслідно зникнуть.

Також не забувайте, що отримуючи ділянку вам потрібно витратити достатньо часу на підготовку й оформлення документів. Однак ви також можете перекласти всі ці обовʼязки на ритуальні фірми. Після цього вони самостійно можуть зайнятися пошуком місця для поховання та оформленням всіх необхідних дозволів.

Ціна такої послуги може обійтися приблизно в 1 000 гривень.


Отже, виходить, що ділянку ви можете отримати безоплатно, якщо такі у вашому місті є. Якщо вам не пощастило з цим, то краще звернутися до ритуальної фірми, яка вам допоможе швидко знайти місце та оформить всі необхідні документи за певну плату.

Які виникають підводні камені із заповітом

Раніше ми вже пояснювали, що про складання заповіту треба подбати завчасно. Розподілу підлягає майно, яке або ж є на момент складання заповіту, або ж належатиме спадкодавцю на момент смерті.

Також важливо, щоб цей заповіт був засвідчений нотаріусом, або ж іншою особою, яка має на це право. Однак тут зверніть увагу, що після 24 лютого вказане право також мають керівники лікувальних закладів та військових частин.

Детальніше про тему заповіту та спадщини ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.

Хто має проводити реєстрацію смерті

Раніше ми вже писали про те, що згідно з українським законодавством, державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

  • документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою;
  • рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або оголошення її померлою.

Більше про це читайте тут.

Раніше ми розповідали, як родичам отримати виплати після смерті пенсіонера. Також ми писали, як оформити спадщину на квартиру в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.