Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Цікавий інструмент для інвестицій: що таке євробонди та як на них заробити

Євробонди – облігації, які випускаються у валюті, що не є національною валютою країни-емітента. Випускати їх може як держава, так і компанія

Фото: Freepik, Filmfoto. Колаж: Pro Гроші

Євробонди – доволі надійний інструмент інвестицій, якщо знати, що й як робити

Фото: Freepik, Filmfoto. Колаж: Pro Гроші

Серед інвестиційних інструментів в Україні, за допомогою яких можна примножити свої статки, є євробонди – один з видів цінних паперів. В Україні цей вид інвестицій користується популярністю, в нього, звичайно, є низка недоліків, але євробонд має багато переваг у порівнянні з більш традиційними інвестиціями.

Тож сайт Pro Гроші зібрав все про євробонди – що це таке, які в них переваги та ризики, та як в них можна інвестувати.

Євробонди як інструмент: переваги та ризики

Євробонди – облігації, які випускаються у валюті, що не є національною валютою країни-емітента. Вони можуть бути двох видів – корпоративні (випускає компанія) або суверенні (випускає державами). Євробонди зазвичай мають високий рейтинг кредитоспроможності та низький ризик неплатежу.

Україна номінує свої євробонди у двох іноземних валютах – доларах США та євро.

Відносно інших цінних паперів, євробонди мають низку безперечних переваг:

  • Високий дохід. Євробонди пропонують доволі високий дохід від придбання, який являє собою суму виплат по купону та амортизації, поділену на поточну ціну облігації. В цьому плані українські євробонди, як правило, мають значно більшу дохідність, аніж більшість їхніх закордонних аналогів. Загалом, євробонди значно прибутковіші за ті ж валютні депозити.
  • Диверсифікація портфеля. Євробонди дозволяють інвесторам отримати доступ до ринків та секторів, які можуть бути недоступними або обмеженими для інших видів інструментів. Також євробонди допомагають зменшити залежність від коливань курсу національної валюти.
  • Легкість придбання та продажу паперів. Євробонди можна легко купити та продати на міжнародних фондових ринках через брокерські компанії або банки. Такий підхід надає високий рівень довіри до цих паперів.
  • Захищеність. Євробонди майже не піддані ризикам дефолту та можуть бути гарантовано викуплені емітентом.
  • Деномінація купонів. Так, виплати можна отримувати не в тій валюті, у якій було придбано євробонд.
  • Використання як заставного або розрахункового засобу. Деякі євробонди можна використати для розрахунку під час оборудки. А також їх можна використати, як заставу по кредиту.

Звичайно, що не все так райдужно, інакше б усі купували тільки євробонди. Цінні папери, нажаль, мають і низку недоліків:

  • Валютний ризик. Євробонди піддаються коливанням курсу тих валют, в яких вони випущені. І якщо валюта, в якій випущено євробонд, знеціниться відносно валюти інвестора – той ризикує втратити частину доходу або навіть капіталу.
  • Кредитний ризик. Як вже було сказано, євробонди майже не піддаються ризикам неплатежу або дефолту з боку емітента – але повністю відкидати цей момент не можна. Через невиплату або непогашення євробонду інвестор також може втратити капітал. Втім, визначити ризики в цьому випадку можна за допомогою рейтингу кредитоспроможності емітента. Ризиковані євробонди мають нижчий рейтинг та вищий кредитний ризик – але, що цікаво, процент прибутковості в них також вищий.
  • Ринковий ризик. Євробонди піддаються коливанням цін на ринку через зміну попиту та пропозиції, а також через зміну ставок за кредитами та інфляції. Тобто, ціна євробонду знижується, якщо ростуть ставки за кредитами або інфляція – його дохід стає менш привабливим для інвесторів. Навпаки, якщо ставки за кредитами або інфляція знижуються, то ціна євробонду зростає, оскільки його дохід стає більш привабливим для інвесторів.

Як заробляти на євробондах у 2023 році

Є два основних способи заробляти на євробондах: отримувати дохід від купонних виплат та отримувати прибуток від продажу євробонду за ціною, яка вища за ціну купівлі. Для цього потрібно дотримуватися наступних кроків:

  • Визначити свою інвестиційну стратегію та мету. Інвестор повинен визначити, скільки готовий інвестувати у євробонди, на який термін та який рівень ризику та доходності очікує. Це допоможе обрати найбільш підходящі євробонди для свого портфеля.
  • Вибрати євробонди для інвестування. Інвестор повинен аналізувати різні параметри євробондів, такі як валюта, термін погашення, рейтинг кредитоспроможності, yield, ціна, ліквідність та інші. Також варто враховувати геополітичні ризики та перспективи економічного зростання країни-емітента. Інвестор може вибрати один або декілька євробондів для свого портфеля, залежно від своєї стратегії та мети.
  • Купити та продати євробонди. Інвестор може купити та продати євробонди на міжнародних фондових ринках через брокерські компанії або банки. Інвестор повинен слідкувати за рухом цін та yield євробондів, а також за зміною ставок за кредитами, інфляції, валютних курсів та інших факторів, які можуть вплинути на їх дохідність. Інвестор може продати євробонд за ціною, яка вища за ціну купівлі, і отримати прибуток від розбіжностей цих цін. Або інвестор може утримувати євробонд до його погашення та отримувати дохід від купонних виплат.

Загалом, якщо дотримуватися простих правил та тверезо зважати на ризики, євробонди як інвестиційний інструмент, можуть значно наростити статки інвестора. Саме тому євробонди є доволі популярним засобом вкладення грошей.

Раніше ми розповідали, що треба знати про інвестування початківцям. Також дізнавайтеся про найпопулярніші способи отримання пасивного доходу. Ще ми розповідали про те, куди вкласти 1 000 гривень та отримати прибуток.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.