ПриватБанк збільшив дохідність депозитів — скільки тепер отримуватимуть клієнти
ПриватБанк підвищує ставки за всіма основними видами депозитних вкладів для клієнтів

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
З грудня 2022 року депозитні вклади в ПриватБанку стають більш вигідними та дохідними.
Про це повідомляють на сайті фінансової установи.
Член правління з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко зазначає, що з 1 грудня банк підвищив ставки за всіма основними видами депозитних вкладів. Вони діятимуть як для нових вкладів, так і для тих, що продовжуються на відповідні строки.
"Стоїмо на захисті фінансового фронту та тримаємо фінансову безпеку для наших вкладників, особливо в умовах зміни ситуації на грошовому ринку", – відзначає Дмитро Мусієнко.
Новий рівень ставок за депозитами дозволить клієнтам ПриватБанку отримувати більший дохід та додатковий захист заощаджень від інфляції.
Як змінилися ставки депозитних вкладів у ПриватБанку
Відтепер вклади у ПриватБанку становлять:
- на строк від 3 місяців – 7% річних доходу;
- на строк від 6 місяців – 8% річних;
- на строк від 10 до 12 – 9% річних;
- на строк до від 18 та до 24 місяців – 14% річних;
Також найвищу процентну ставку 14% річних встановлено по вкладах "Слава Героям" для військовослужбовців, що отримують через ПриватБанк цільові виплати від держави.
Як максимально вигідно купити долари під депозит
Депозити під час війни викликають багато сумнівів у людей, які намагаються тримати гроші ближче до себе. З валютними депозитами — а абсолютним лідером по популярності серед іноземних валют є американський долар — все ще складніше.
Сайт Pro Гроші поспілкувався з експертом про те, як найвигідніше купити валюту під депозит і заробити на ньому.
Які є шляхи для відкриття депозиту
По-перше, ви можете придбати валюту в обміннику чи банку за ринковим курсом, принести її до банку і покласти на депозит.
Так само можна вчинити й з безготівковою валютою за картковим курсом, однак під час війни комерційні банки розробили ще одну цікаву схему, яка заслуговує уваги.
Йдеться про купівлю безготівкової валюти за курсом, максимально близьким до курсу НБУ, із розміщенням на тримісячний депозит без права розірвання.
Ми всі рахуємо дохідність, і при тій ситуації, яка зараз склалася, механізм із тримісячним розміщенням на депозит за курсом, максимально близьким до курсу Нацбанку, найбільш вигідний. Це той варіант, коли ви принесете гривню, а потім знімете валюту.Олег Пендзин
Член Економічного дискусійного клубу
Чому це вигідно
Уявімо, що ви поклали гроші на тримісячний депозит по курсу приблизно 37,3 грн/дол. у гривні, а зняли по 40 у доларах.
Порахуємо на простому прикладі, якщо ви покладете "готову" валюту на звичайний депозит, ви отримаєте мізерні річні відсотки, які в кращому випадку покриють інфляцію. Тому просто тримати валюту на депозиті не вигідно.
Жодних проблем зі зняттям валюти немає, просто потрібно замовити її заздалегідь. Є свої нюанси з відключеннями, з повітряними тривогами, але загалом, валюта сьогодні на ринку є, — каже Пендзин.
Візьмемо 1 000 гривень для розрахунку і поділимо на курс 37,3, виходить 26,8. Тепер поділимо цю ж 1 000 на курс по 40, це буде 25. Різниця між цими цифрами становить 1,8, а це означає, що з кожної тисячі гривень ви отримаєте $1,8 через три місяці.
Якщо ви кладете гривню, ви отримаєте приблизно 16% річних, а якщо за такою схемою, то вийде 28% річних. Це єдина форма депозиту через долар, яка є максимально вигідною, — пояснює експерт.
Пам’ятайте, що таким способом можна покласти та зняти максимум 100 тис. грн (в еквіваленті), також не варто плутати цей депозит з новим механізмом від Національного банку.
Як заробити двічі на депозитах
Якщо ви вже маєте давно відкладені готівкові долари й хочете покласти їх на депозит, не поспішайте зі звичайним.
Економіст радить заробити на цих грошах таким шляхом — продати свої долари в обміннику і купити гривні за максимально високим курсом, який знайдете.
А на куплені гривні купіть долари по курсу 37,3 (+-) з розміщенням на тримісячний депозит, і потім знімаєте американську валюту.
Так ви заробляєте двічі — по-перше, купуєте дешевше, ніж продали гривню, а по-друге — на самому депозиті.
Оскільки сума обмежується 100 тис. грн (приблизно $2 680), таку кількість "зелених" буде не так проблематично зняти, як більші обсяги.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як ПриватБанк змінив умови для клієнтів через блекаути. Також ми розповідали, як працюватимуть банки у разі блекауту.
Сподобалась стаття?