Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В погоні за октановим числом: що українці заливають в бак елітних авто

Розповідаємо, чим українці заправляють елітні авто та як змінився ринок пального останнім часом

Фото: Pexels

Чому українці віддають перевагу високооктановому пальному

Фото: Pexels

За останні півтора два роки кількість імпорту високооктанового бензину до України значно зросла. Дані консалтингової компанії "А-95" свідчать, що в Україну за 9 місяців 2023 року ввезли 27 700 тонн бензину з октановим числом 98 і вище, що на 20% більше, ніж за такий період у 2021 році.

Про те, чому в Україну завозять більше високооктанового пального, розповідає редакція сайту Pro Гроші.

До початку повномасштабної війни, основним постачальником високооктанового бензину була Білорусь, але на цей момент, більшість такого пального потрапляє до України через польський кордон. Багато АЗС у 2022 році декілька місяців взагалі не продавали високооктановий бензин, тому що шукали нових європейських виробників такого палива.

Найбільшими гравцями на ринку високооктанового бензину в Україні є:

  • мережа UPG, яка забрала 70% ринку та завезла за перші 9 місяців 2023 року 14 тисяч тонн бензину з октановим числом 98 і вище;
  • мережа WOG, зайняла друге місце за кількістю високоякісного бензину;
  • Socar — закриває трійку лідерів.

Зростання попиту на високооктанове пальне пов’язують зі збільшенням елітних автомобілів в Україні, які заправляють саме таким бензином. Саме тому трейдери почали більше купувати високооктановий бензин за кордоном. Українцям таке пальне пропонують по такій ціні:

  • мережа WOG бензин А-100 — по 64,99 грн за літр;
  • мережа UPG бензин А-100 — по 61,20 грн за літр.

Чи відповідає нормам якість пального в Україні

Восени 2023 року Інституту споживчих експертиз провів дослідження якості високооктанового бензину, який продають на найбільших АЗС в Україні. Результати лабораторних експертиз свідчать, що пальне відповідає нормам, а деякі зразки навіть мають запас за показниками нормативів. Відповідно, високооктановий бензин з українських АЗС можна сміливо заливати в елітні автомобілі, суперкари та спорткари.

Що відбуватиметься з вартістю бензину в листопаді

На вартість пального впливає велика кількість факторів, а тому ціна на бензин міняється мало не щодня. Якщо поглянути на ситуацію в жовтні, то на початку місяця ціни на нафту почали падати, але через війну в Ізраїлі вартість сировини полізла вгору. Через це бензин, який ми отримали цього місяця, коштував дещо дорожче.

Що стосується внутрішнього ринку, то у жовтні для покупця було дуже багато пропозицій, через що в Україні бензин почав коштувати менше. На думку експертів, в листопаді можна розраховувати на стабілізацію цін, а можливо навіть на здешевлення вартості бензину на 2 гривні.

Раніше ми писали, що незабаром буде з цінами на пальне, а також на яких заправках знайшли небезпечне пальне.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.