Не тільки бензину. Чого ще не вистачатиме водіям цієї надскладної зими
У разі рясних снігопадів транспортних колапсів на дорогах по всій країні не уникнути
Прийдешня зима буде складною для українських водіїв
Колаж: Pro Гроші
Війна в Україні суттєво позначиться на забезпеченні проїзду по автодорогах цієї зими. Найбільшою проблемою водіїв стане дефіцит протиожеледних реагентів.
Про це повідомили у Національна асоціація дорожників України.
Справа в тому, що основний постачальник протиожележних засобів – державне підприємство "Артемсіль", розташоване в місті Соледар в Донецькій області. Воно зупинило виробництво ще в квітні. Альтернативою згодом можуть стати родовища на західній Україні. Втім, це значні інвестиції і досить тривалий час реалізації проєкту.
Для того, щоб забезпечити Україну протиожеледними засобами цієї зими, потрібно їх імпортувати. Але через проблеми з логістикою це неможливо. Великі українські морські порти працюють лише в межах "зернової ініціативи" на експорт української аграрної продукції. А імпорт, як і раніше, заблокований. Постачати вантажі через Дунайські порти значно дорожче.
За попередніми підрахунками, імпортні реагенти будуть в шість разів дорожчими за ті, що постачалися з "Артемсолі". Тобто закупити їх у достатній кількості не вдасться.
Які дороги будуть посипати в першу чергу
Українським водіям обіцяють зробити все можливе, щоб гарантувати безпечний проїзд основними магістралями, і в першу чергу дорогами міжнародного значення, якими в Україну доставляються стратегічно важливі вантажі.
У пріоритеті також будуть прифронтові "дороги життя", якими евакуюються поранені, доставляється техніка, припаси.
Крім того, будуть підтримувати життєдіяльність інших регіонів, щоб не було перебоїв з поставками продуктів, медикаментів та пального.
До чого готуватися водіям
- Ліквідація слизькості на деяких дорогах може відбуватись не настільки оперативно, як ми звикли за останні роки.
- Відновлення звичного руху після рясних снігопадів може тривати довше ніж зазвичай.
- Водіям доведеться звикнути до обмеженого швидкісного режиму та, у разі необхідності, залишати автомобіль вдома, у випадку значного ускладнення погодних умов.
- Автовласникам варто більше уваги приділити підготовці автотранспорту до експлуатації у зимовий період: якісна зимова резина – обов’язкова!
- В автомобілі має бути запас продуктів, води, теплих речей, палива на випадок форс-мажорних обставин. Не зайвим буде також автономний зарядний пристрій для мобільного телефону.
Важливо пам'ятати, що підрядники будуть працювати, але з певними обмеженнями, через брак ресурсів та дефіцит реагентів.
Раніше ми писали, що на українських водіїв чекають проблеми з одним із видів пального цієї зими. Також ми розповідали, яка вартість пального на АЗС.
Сподобалась стаття?